Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.12.2018 05:05 Publikacja: 21.12.2018 05:05
Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski
Notowania większości spółek telemedycznych są pod presją. Zarządy są jednak dobrej myśli i przekonują, że rynek ma duży potencjał. Prognozy to potwierdzają.
– Branża telemedyczna pozostaje bardzo perspektywistyczna. Według najnowszych szacunków jej wartość ma wzrosnąć z 17,3 mld USD w 2017 r. do 52,9 mld USD w 2025 r. – mówi Adrian Kowollik, analityk East Value Research. Jego zdaniem wzrost będzie napędzany m.in. przez presję kosztów na systemy zdrowotne w związku ze starzejącymi się społeczeństwami.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas