Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.09.2017 06:00 Publikacja: 05.09.2017 06:00
Foto: Bloomberg
Co więcej, na razie w ogóle nie zanosi się, aby miało do tego dojść. Zdaniem Macieja Morawskiego, analityka TMS Brokers, sytuacja techniczna wskazuje bowiem na możliwość pogłębienia spadków, które pojawiły się na tej parze kilka dni temu. – Na wykresie 4-godzinowym EUR/GBP wyrysowała się formacja głowy z ramionami, oznaczająca możliwe zakończenie wzrostowej tendencji. Dodatkowo przełamana została średnioterminowa linia trendu, co zwiększa prawdopodobieństwo powrotu do spadków. Obecnie obserwujemy próbę wymazania części zniżki, jednak wzrostową falę należy traktować jedynie jako ruch korekcyjny – uważa Morawski. Do jakich poziomów może zejść EUR/GBP? – Celem niedźwiedzi będą okolice poziomu 0,91, gdzie wypada minimalny zasięg wynikający z formacji RGR korespondujący ze zniesieniami Fibonacciego 23,6 proc., 38,2 proc. oraz 200-okresową średnią kroczącą. Wcześniej warto zwrócić uwagę na piątkowe dołki wypadające w rejonie 0,9150. Zanegowaniem spadków będzie przełamanie poziomu prawego ramienia formacji przy 0,9240. W tym wypadku notowania z dużym prawdopodobieństwem przetestują szczyt ustanowiony 29 sierpnia przy 0,9308 – uważa analityk TMS Brokers. PRT
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas