Mnuchin: Niech Greta idzie na studia

– Mamy grupę ludzi, którzy nie sądzą, że zmiany klimatyczne są tak pilną sprawą. Jako demokracja musimy brać pod uwagę tych ludzi wśród nas. Niezależnie od tego, że w grze są fakty oraz emocje, każdy może zawsze rozwinąć narrację sprzeczną z faktami. Musimy więc doprowadzić do pojednania faktów i emocji – powiedziała niemiecka kanclerz Angela Merkel podczas swojego wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Wzywała również do międzynarodowej współpracy w obliczu zmian klimatycznych. – Jesteśmy pod presją i musimy działać – mówiła niemiecka kanclerz.

Publikacja: 24.01.2020 05:06

Steven Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu

Steven Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu

Foto: Bloomberg

Merkel powiedziała również, że powinno się skorzystać z „niecierpliwości młodych ludzi", którzy protestują przeciwko zmianom klimatycznym. Odniosła się w ten sposób do działalności Grety Thunberg, szwedzkiej aktywistki klimatycznej, która we wtorek wezwała w Davos do „natychmiastowej" rezygnacji z paliw kopalnych.

Do postulatów Grety Thunberg odniósł się również Steven Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu. – Po tym jak ona pójdzie na studia ekonomiczne, może do nas wrócić i wyjaśnić nam swój plan – wyzłośliwiał się Mnuchin. Przypomniał, że wiele gospodarek przechodzi transformację prowadzącą do niższej emisji gazów cieplarnianych i że ta transformacja niesie za sobą wiele bardzo poważnych wyzwań gospodarczych. W kwestiach ochrony środowiska nie ma natomiast prostych wyborów.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Gospodarka światowa
Inwestorzy boją się handlowego „dnia wyzwolenia”
Materiał Promocyjny
Jak wygląda nowoczesny leasing
Gospodarka światowa
Wall Street najgorsza wobec reszty świata od lat 80.
Gospodarka światowa
Czy spadnie sprzedaż amerykańskiej broni?
Gospodarka światowa
Nagła zmiana trendu na motoryzacyjnym rynku
Gospodarka światowa
Preferowany przez Fed wskaźnik inflacji wzrósł do 2,8 proc. w lutym
Gospodarka światowa
25 lat temu pękła tzw. bańka technologiczna. Czy idzie nowa?