Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.10.2018 05:30 Publikacja: 08.10.2018 05:30
Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski md Mateusz Dąbrowski
WIGdiv stracił w tym roku ok. 8 proc. To kiepski wynik, ale i tak o 4 pkt proc. lepszy od szerokiego rynku. W tym roku zyskiem z akcjonariuszami podzieli się w sumie ok. 40 proc. krajowych firm. Na wypłaty można liczyć jeszcze od kilkunastu (ale termin ustalenia prawa już minął).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Z początkiem wtorkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji Atremu, w wyniku czego kurs zwyżkował nawet o blisko 9 proc.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Tegoroczny sezon dywidend na warszawskiej giełdzie powoli się rozkręca. W wielu przypadkach, biorąc pod uwagę stopy dywidendy, wypłaty zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.
Zarząd Stalexport Autostrady zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie niemal całego zysku netto wypracowanego w zeszłym roku na wypłatę dywidendy.
W tym roku inwestorzy polujący na atrakcyjne dywidendy w spółkach z warszawskiej giełdy mogą zacierać ręce. Nadchodzący sezon zapowiada się nie mniej udany niż poprzedni.
Akcjonariusze spółki będącej dostawcą zaawansowanych urządzeń medycznych przegłosowali wypłatę rekordowej dywidendy.
Orlen, AmRest, Novita, Sopharma, Text czy Delko – te spółki warto mieć teraz na uwadze.
Choć poniedziałkowa sesja na Wall Street zaczęła się od dużych spadków i wejścia indeksu S&P 500 w rynek niedźwiedzia, to indeksy zakończyły ją niewielką przeceną, a Nasdaq Composite nawet lekko urósł.
Poniedziałkowa sesja na GPW przejdzie do historii. Nie dość, że byliśmy świadkami ogromnej zmienności, to dodatkowo mieliśmy wydarzenie, które inwestorzy zapamiętają na długo. Handel został na godzinę zawieszony. Teraz GPW tłumaczy dlaczego.
O zachowaniu krajowego rynku akcji wreszcie można powiedzieć coś pozytywnego, choć sprzedający nadal nie odpuszczają.
Po optymizmie, który zaledwie kilka tygodni temu wyniósł indeksy warszawskiej giełdy na nowe szczyty hossy, nie ma już śladu. Zastąpiły go obawy związane ze światowym kryzysem, który może pogrążyć rynki akcji w odmętach zniżek.
Początek sesji dał nadzieję, że jesteśmy już blisko zmiany nastrojów na Wall Street, ale też szybko one prysły.
Początek nowego tygodnia rynkowego przyniósł ogromne emocje. Na pierwszym planie znów były cła, ale wydarzeniem w Warszawie było zawieszenie na godzinę notowań na GPW.
Nowojorski indeks giełdowy S&P 500 stracił już ponad 20 proc. od szczytu z lutego. Kapitalizacja globalnych giełd zmniejszyła się w tym czasie o łącznie 9,5 bln USD.
Od godz. 15.15 do 16.15 handel na wszystkich rynkach GPW był zawieszony. Od 16.15 znów można było składać zlecenia, a od 16.30 handel ruszył ponownie. Co się dzieje?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas