Mateusz Sutowicz

Złoty odporny?

Umocnienie dolara na rynkach globalnych – historycznie negatywne dla wyceny walut rynków wschodzących – nie robi większego „wrażenia” na złotym.

Koniec roku bez fajerwerków?

Kurs EUR/PLN poruszał się w poniedziałek wokół poziomu 4,26, a więc w ramach dobrze znanego od początku grudnia trendu bocznego.

Bez zaskoczenia w USA

Posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej w tym tygodniu nie powinno przynosić rynkowej zmienności. Stopy spadną o 25 pkt baz.

Intensywny tydzień dla złotego

Który może dać niewiele ruchów rynkowych. Wydarzenia jak dane PMI z polskiego przemysłu pokazały, iż trudno będzie „rozruszać” wycenę.

W oczekiwaniu na dane makro

Fundamenty polskiej gospodarki nie uległy w ostatnim czasie istotnym zmianom i – co najważniejsze – pozostają korzystne.

Złoty zareaguje na wynik wyborów

Wydarzeniem tygodnia będą wyniki wyborów w USA. Od nich uzależniona będzie rynkowa reakcja

Trudne tygodnie dla złotego

W naszej ocenie poziom 4,33 PLN za EUR wciąż pozostaje dość istotnym poziomem technicznym, który może powstrzymać presję na złotego.

Dolar zyskuje, złoty traci

Po blisko dwóch miesiącach obecności w zawężonym kanale 4,26–4,30 złoty osłabił się na tyle wobec euro, że notowania zwyżkowały do 4,3180.

Złoty pozostaje odporny

W naszej ocenie wrzesień na rynku EUR/PLN zakończy się w paśmie 4,26–4,30, a więc dokładnie tam, gdzie tkwi od połowy sierpnia. mateusz sutowicz

Spokojny tydzień dla złotego

Krótkoterminowy, zawężony w stosunku do nadrzędnego przedziału 4,24–4,31 zakres wahań EUR/PLN ma się dobrze. Zmiennośc złotego wziąż niska.