Mateusz Sutowicz

W oczekiwaniu na dane makro

Fundamenty polskiej gospodarki nie uległy w ostatnim czasie istotnym zmianom i – co najważniejsze – pozostają korzystne.

Złoty zareaguje na wynik wyborów

Wydarzeniem tygodnia będą wyniki wyborów w USA. Od nich uzależniona będzie rynkowa reakcja

Trudne tygodnie dla złotego

W naszej ocenie poziom 4,33 PLN za EUR wciąż pozostaje dość istotnym poziomem technicznym, który może powstrzymać presję na złotego.

Dolar zyskuje, złoty traci

Po blisko dwóch miesiącach obecności w zawężonym kanale 4,26–4,30 złoty osłabił się na tyle wobec euro, że notowania zwyżkowały do 4,3180.

Złoty pozostaje odporny

W naszej ocenie wrzesień na rynku EUR/PLN zakończy się w paśmie 4,26–4,30, a więc dokładnie tam, gdzie tkwi od połowy sierpnia. mateusz sutowicz

Spokojny tydzień dla złotego

Krótkoterminowy, zawężony w stosunku do nadrzędnego przedziału 4,24–4,31 zakres wahań EUR/PLN ma się dobrze. Zmiennośc złotego wziąż niska.

Ciekawy tydzień dla długu

Złoty zmarnował szansę na umocnienie płynącą z ostatniego wzrostu notowań eurodolara, a potencjalne trudności w dalszym osłabianiu dolara mogą być wystarczające do prób osłabienia polskiej waluty.

Dochodowość może rosnąć

Obraz notowań złotego nie powinien w tym tygodniu ulec istotnym zmianom. Kurs EUR/PLN może nadal wahać się w przedziale 4,30–4,33.

Jak zareaguje rynek na Fed?

Kalendarz makroekonomiczny tego tygodnia jest bogaty. Na pierwszy plan wysuwa się posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Nieco lepszy apetyt na ryzyko

Utrzymywanie się ryzyka politycznego (do czasu wyników drugiej tury wyborów we Francji, tj. do niedzieli) nie pozwoli walutom regionu na silną aprecjację.