Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.04.2017 11:00 Publikacja: 12.04.2017 11:00
Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz
Spośród giełdowych spółek co roku duże kwoty na rozwój przewozów i przeładunków towarów wydaje PKP Cargo, drugi co do wielkości kolejowy przewoźnik towarów w Unii Europejskiej. Według spółki wydatki na tabor kolejowy mają przede wszystkim na celu zabezpieczenie odpowiedniej ilości wagonów i lokomotyw potrzebnych do transportu różnego rodzaju ładunków. – W pierwszej kolejności w ramach planu inwestycji corocznie dokonujemy w pełnym zakresie remontów wagonów i lokomotyw, starając się realizować to zadanie w jak największym zakresie przez zaplecze techniczne grupy PKP Cargo. W 2017 roku planowane ilości remontów wagonów i lokomotyw będą większe niż w roku 2016 – mówi Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Wielton Defence, spółka z grupy Wielton, pozyskała pierwszy kontrakt w sektorze obronności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas