Sygnity komentuje decyzję Ministerstwa Zdrowia

„Spółka jest jednym z nielicznych lub wręcz jedynym wykonawcą w projekcie e-Zdrowie, który nie otrzymał powiadomienia o odstąpieniu od umowy z winy wykonawcy oraz informacji o naliczeniu kar” – czytamy w przesłanym oświadczeniu. Czy Sygnity wystartuje w nowym przetargu w 2016 roku?

Aktualizacja: 03.12.2015 17:51 Publikacja: 03.12.2015 11:37

Sygnity komentuje decyzję Ministerstwa Zdrowia

Foto: Fotorzepa, Marek Obremski

Na stronach resortu zdrowia możemy przeczytać, że kierownictwo przeanalizowało stan realizacji projektu P1 oraz oceniło możliwość jego skutecznego dokończenia w obecnej formule.

" Od czasu podpisania pierwszych umów z wykonawcami systemu, co miało miejsce ok. 4 lata temu (...) nadal nie udostępniono żadnych usług dla pacjentów. Ponadto przy obecnym stanie Projektu P1 nie ma realnej szansy na to, aby skutecznie dokończyć projekt do końca 2015 r. i wdrożyć przygotowywane produkty. Dlatego podjęliśmy  decyzję o tym, że CSIOZ zakończy współpracę z obecnymi wykonawcami w celu umożliwienia realizacji tego bardzo potrzebnego projektu w nowej formule" – czytamy w oświadczeniu, umieszczonym na stronach Ministerstwa Zdrowia.

Sygnity zabrało głos w tej sprawie:

„ W nawiązaniu do ogłoszonej wczoraj, 2 grudnia br. decyzji Ministerstwa Zdrowia dotyczącej zakończenia przez CSIOZ współpracy z obecnymi podwykonawcami w projekcie P1 w celu umożliwienia jego realizacji w nowej formule zarząd informuje, iż zgodnie  z jego najlepszą wiedzą, Sygnity jest jednym z nielicznych lub wręcz jedynym wykonawcą w projekcie P1 (e-Zdrowie), który nie otrzymał od zamawiającego powiadomienia o odstąpieniu od umowy z winy wykonawcy oraz informacji o naliczeniu kar umownych" – czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Jednocześnie spółka informuje, że 2 grudnia  otrzymała pismo od CSIOZ  z wnioskiem o złożenie przez Sygnity propozycji rozwiązania umowy w drodze porozumienia stron.

„Zarząd deklaruje pełną wolę współpracy z CSIOZ zarówno w zakresie kontynuowania - wybranych lub wszystkich komponentów - projektu lub zawarcia porozumienia uwzględniającego prawa i obowiązki stron umowy na realizację zleconego spółce zakresu prac w ramach projektu P1" – podkreśla Sygnity.

Umowa o którą chodzi została zawarta w 2012 r. Jej wartość netto to 64,7 mln zł.

Jak się  dowiedzieliśmy, spółka rozważa start w nowym przetargu.

- Biorąc pod uwagę zdobyte doświadczenia spółka bardzo poważnie rozważa udział. Ostateczną decyzję podejmiemy po opublikowaniu SIWZ – informuje Roman Durka, wiceprezes Sygnity.

Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją