Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.04.2016 06:01 Publikacja: 27.04.2016 06:00
Foto: GG Parkiet
W planach na najbliższe miesiące jest wprowadzenie produktów na rynki zagraniczne w oparciu o lokalnych dystrybutorów lub samodzielnie przez giełdową spółkę. Z kolei zależny Softech z początkiem 2016 r. rozpoczął już stałe dostawy towarów dla klientów z innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa LSI Software szacuje, że po przejęciu Softechu obsługuje obecnie ponad 70 proc. polskiego rynku gastronomicznego.
Trwają też prace nad nowym systemem informatycznym przeznaczonym dla branży hotelowej, który ma być skierowany zarówno do krajowych, jak i zagranicznych odbiorców. Zakończenie prac przewidziano na trzeci kwartał, a efekty jego komercjalizacji mają być widoczne w tegorocznych wynikach. LSI Software sygnalizuje, że rozgląda się również za nowymi celami przejęć. Ze sfinansowaniem transakcji firma nie powinna mieć problemu, ponieważ akcjonariusze dali już zarządowi zielone światło w zakresie podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas