Nestmedic: Grupa stawia na ekspansję zagraniczną

Notowana na rynku NewConnect grupa Nestmedic rozpoczęła współpracę komercyjną z kolejną publiczną placówką w Polsce, Szpitalem Miejskim w Zabrzu, który po zakończonych testach systemu Pregnabit wprowadza go do oferty usług medycznych.

Publikacja: 11.02.2019 05:07

Nestmedic: Grupa stawia na ekspansję zagraniczną

Foto: materiały prasowe

To kolejna umowa sprzedaży ze szpitalem publicznym w Polsce. – To nasze drugie komercyjne wprowadzenie w renomowanym i dynamicznie rozwijającym się szpitalu. Liczymy, że będą kolejne – komentuje Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.

Dla grupy to drugi ważny kontrakt z publiczną placówką medyczną. Z końcem listopada 2018 r. spółka podpisała współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

W 2018 r. Nestmedic przeprowadził w Polsce 2059 badań mobilnym KTG Pregnabit, co oznacza prawie trzykrotny wzrost wobec 2017 r. Spółka rozpoczęła również badania za granicą (109 badań), czego rezultatem jest m.in. podpisanie dwóch umów na dystrybucję KTG Pregnabit do Finlandii i Nigerii.

Nestmedic planuje dalszą ekspansję zagraniczną i w 2019 r. chcę się skupić głównie na rynku Unii Europejskiej oraz komercjalizacji już trwających rozmów z poszczególnymi dystrybutorami.

– W tym roku spodziewamy się pierwszych komercyjnych umów w krajach Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że wśród nich będzie przede wszystkim Finlandia, ale i Irlandia, Włochy, Portugalia, Litwa, Czechy i Grecja. Widzimy także duży potencjał w krajach afrykańskich czy arabskich – zapewniała niedawno prezes Nestmedic.

Kraj, w którym w tym roku chce zaistnieć Nestmedic wraz ze swoim mobilnym KTG poza Europą, to w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone. Dodatkowo spółka zamierza aktywnie wdrażać mobilne KTG Pregnabit na rynek nigeryjski zgodnie z niedawno podpisaną umową z tamtejszym dystrybutorem.

Nestmedic to producent mobilnego systemu Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego.

Medycyna i zdrowie
Odbicie w wynikach Mercatora dało nadzieję
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka podrożała już o ponad 30 proc. Czy kurs może dalej rosnąć?
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka przejmuje. To dopiero początek
Medycyna i zdrowie
Amerykanie nie dotrzymali słowa. Kurs Pure tonie
Medycyna i zdrowie
Prezes Synektika: Szczyt możliwości jeszcze przed nami
Medycyna i zdrowie
Rozczarowujący kwartał Neuki. Kurs mocno w dół