W całym bieżącym roku planowane jest otwarcie łącznie ok. 50 salonów własnych, stoisk firmowych i sklepów franczyzowych.
Wzrost powierzchni sprzedaży detalicznej netto w segmentach odzieżowym i jubilerskim łącznie na poziomie 1,6–1,7 tys. mkw. netto (po uwzględnieniu ewentualnych zamknięć) zapewni wzrost powierzchni grupy o ok. 6 proc. netto, głównie dzięki otwarciom planowanym na drugie półrocze. Przewidywane w tym roku nakłady inwestycyjne na rozwój sieci detalicznej i przeprowadzenie relokacji i remontów kluczowych salonów wyniosą ok. 10 mln zł.
W segmencie odzieżowym krakowska grupa szczególny nacisk położy na wprowadzenie do oferty kolekcji koszul i bluzek damskich pod markami Wólczanka i Lambert oraz w ramach szeroko pojętego casualowego asortymentu marek Vistula i Vistula Red.
Zarząd Vistuli oczekuje również dalszego wzmocnienia pozytywnych tendencji sprzedażowych i poprawy efektywności damskiej marki Deni Cler (w poprzednich latach borykała się ze słabą sprzedażą i notowała straty). W przypadku dobrego przyjęcia przez rynek najnowszej kolekcji jesienno-zimowej i dzięki dalszej optymalizacji kosztowej Deni Cler powinna uzyskać w tym roku dodatni wynik finansowy netto.
W segmencie jubilerskim (marka W.Kruk) poprawa wyników ma być możliwa dzięki zwiększeniu różnorodności i atrakcyjności kolekcji, a w szczególności wzrostowi poziomu zatowarowania biżuterią brylantową, szczególnie w IV kwartale, najważniejszym w branży. Dotychczasowe plany zakładały, że W.Kruk pozyska finansowanie w ramach IPO, które miało być przeprowadzone na początku 2016 r. Jednak zarząd wskazuje, że obecnie rozważana jest również koncepcja alternatywna, przewidująca zastąpienie emisji akcji przez finansowanie dłużne. Ostateczna decyzja w sprawie gotówki na przyspieszenie rozwoju marki W.Kruk zostanie podjęta na początku 2016 roku. Jesienią Vistula i W.Kruk planują dużą kampanię marketingową.