Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 31.03.2017 06:04 Publikacja: 31.03.2017 06:04
Foto: Fotorzepa
W ciągu dziewięciu sesji (do 29 marca) wolumen obrotu nimi wyniósł 5,6 tys. sztuk. Potwierdza to tylko, że ostatnie miesiące to naprawdę dobry okres dla futures akcyjnych. W 2016 r. wolumen obrotu nimi wyniósł rekordowe 1,54 mln sztuk. Początek tego roku wskazuje, że wynik ten może zostać pobity. Tuż przed końcem I kwartału wolumen obrotu przekroczył już 1/3 wyniku z całego ubiegłego roku.
– Od pewnego czasu panuje zwiększona zmienność na rynku oraz wzmożone zainteresowanie polskim rynkiem kapitałowym. Powyższe czynniki mają wpływ na rosnącą aktywność inwestorów na wszystkich klasach aktywów dostępnych na GPW, w tym na kontraktach terminowych na akcje. Polscy inwestorzy cenią produkty lewarowane i wiedzą, w jaki sposób z nich korzystać, co przekłada się na większe obroty na kontraktach terminowych. W ostatnim czasie kontrakty akcyjne stały się przedmiotem zainteresowania także zagranicznych uczestników rynku – mówi Jarosław Grzywiński, p.o. prezesa GPW.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu obligacje skarbowe sześciu serii o łącznej wartości 8 291,9 mln zł, podał resort. Popyt wyniósł łącznie 10 217,1125 mln zł.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Posiadacze hipotek ze stałym oprocentowaniem mogą czuć się coraz bardziej sfrustrowani, bo ich raty nie spadną w najbliższym czasie. Jaką ofertę przygotowują dla nich banki?
Chociaż w piątek indeksy warszawskiej giełdy notowały niewielkie zmiany, to emocji na szerokim rynku i tak nie brakowało. W centrum uwagi było m.in. Dino, JSW, Alior, Będzin czy też Spyrosoft.
– To historyczny moment dla polskiego rynku kapitałowego i symbol zaufania inwestorów do siły naszej gospodarki i potencjału polskich spółek – tak zdobycie przez indeks szerokiego rynku poziomu 100 tys. pkt skomentował Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
W czwartek WIG przebił pierwszy raz w historii poziom 100 tys. pkt. Wydarzenie to nie uszło uwadze m.in. ministrowi finansów, Andrzejowi Domańskiemu oraz przewodniczącemu KNF Jackowi Jastrzębskiemu.
24 kwietnia 2025 r. zapisał się złotymi zgłoskami na GPW. WIG po raz kolejny pobił historyczny rekord, ale po raz pierwszy w historii przebił poziom 100 tys. pkt.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas