Sobiesław Kozłowski

Wysoka stopa dywidendy wspiera WIG

Aktualna stopa dywidendy dla WIG wynosi blisko 5 proc., prognozowana na lata 2025–2027 – odpowiednio 5,6, 6,1 i 7,3 proc.

Subiektywny przegląd giełdowy: Euforia do inauguracji Trumpa?

Trendy trwają, dopóki nie zostaną zanegowane. Zakładając, że powyższy truizm obowiązuje na rynku kapitałowym, należałoby założyć, że tak zwany Trump trade będzie trwał do czasu inauguracji prezydenckiej Donalda Trumpa, która przypada na 20 stycznia.

Bliski punkt przegięcia słabości

Rynek jest w trakcie publikowania i omawiania z klientami strategii na 2025 r. Sobiesław Kozłowski

Czy niskie wyceny są wsparciem dla WIG?

Czy to już odpowiedni moment do odbicia WIG, czy do uklepania dołka potrzeba pogorszenia nastrojów i głębszej wyprzedaży?

Trump trade i relatywna słabość polskiego rynku

Jeżeli amerykański dolar zacząłby znosić swoją siłę, to sprzyjałoby to poprawie nastawienia do złotego i indeksu MSCI Poland.

Powrót Trumpa to powrót zmienności?

Wybory w USA to obok polityki Fedu i EBC, sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz Chin główne czynniki zmian notowań instrumentów finansowych.

Fed, Chiny i trwające IPO Żabki szansą WIG

Wrzesień dla dużej części indeksów akcyjnych był lepszy od oczekiwań inwestorów, w szczególności dla S&P 500 i Nasdaq.

Subiektywny Przegląd Giełdowy: Fed zwiększa zmienność

Rozpoczęcie przez Fed cyklu luzowania poprzez obniżkę o 50 pkt baz. miało zwykle w średnim terminie negatywny wpływ na zachowanie S&P 500.

Banki centralne wyznaczają kierunek

Zmiana polityki EBC i Fedu ma znaczenie dla globalnej rotacji aktywów oraz wpływa na wycenę instrumentów notowanych na GPW.

Dino i Orlen czy PKO i CPS wyznaczą kierunek?

Mam wrażenie, że PKO BP, WIG-banki i Cyfrowy Polsat wiarygodniej sygnalizują perspektywy polskiego rynku kapitałowego niż Dino Polska.