Paweł Danielewicz

Obrona kluczowych wsparć na wykresach indeksów bazowych

Trzeba obiektywnie przyznać, że decyzje Donalda Trumpa nie odznaczają się zbyt dużą przewidywalnością.

Wojna handlowa rozpoczęta

Rewolucja i całkowita zmiana standardów w zasadach handlu ze wszystkimi państwami świata stała się faktem. Dokona tego prezydent USA.

Fala przeceny na S&P 500 wyhamowała w istotnym rejonie

W ostatnim okresie mamy do czynienia z dość nietypową sytuacją, gdyż indeksy polskie wykazują się relatywną siłą względem ameryakńskich

Pod znakiem sporej zmienności i nieprzewidywalności

Przyglądając się sytuacji technicznej indeksów w tych nie do końca przewidywalnych czasach, warto powrócić do sugestii sprzed tygodnia.

Indeks Nasdaq w rejonie newralgicznej zapory popytowej

Dotarł do dolnego ograniczenia eksponowanego przed momentem ruchu bocznego. Kluczową rolę pełni klaster cenowy: 18780–18855 pkt.

WIG20 podąża w kierunku kolejnej, silnej zapory cenowej

Determinacja, z jaką popyt rozprawia się ostatnio ze swoim przeciwnikiem, robi wrażenie. Warszawskie indeksy konsekwentnie zyskują bowiem na wartości, prze...

Rynki akcji pozostają nadal w trendach wzrostowych

Również warszawski parkiet podłącza się do globalnego trendu popytowego, generując w ostatnim okresie dość optymistyczne sygnały techniczne.

Indeks WIG20 w ważnym rejonie cenowym

Od kilku tygodni rynek warszawski zaczyna dość konsekwentnie nadrabiać zaległości względem parkietów bazowych.

Coraz większe ryzyko wybicia ważnego wsparcia

Niewykorzystanie „technicznej szansy” – wiarygodnego i historycznie potwierdzanego wsparcia – świadczyłoby o potęgującej się słabości GPW.

Czy popyt wykorzysta szansę?

GPW od dłuższego czasu wykazuje się relatywną słabością względem parkietów bazowych i trudno tego nie łączyć ze słabnącym złotym.