Rezygnacje w Mediatelu dla uniknięcia konfliktu interesów

Prezes Mediatela zrezygnował aby uniknąć konfliktu interesów. Sąd upadłościowo-naprawczy ma już tylko tydzień na wydanie postanowienia w sprawie ogłoszenia upadłości z wniosku zarządu hurtownika.

Aktualizacja: 11.02.2017 13:15 Publikacja: 06.09.2013 13:38

Rezygnacje w Mediatelu dla uniknięcia konfliktu interesów

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek

Niewielki hurtownik telekomunikacyjny notowany na GPW – Mediatel – poinformował dziś o rezygnacji prezesa Mirosława Janisiewicza i członkini rady nadzorczej Edyty Słomskiej, która została dokooptowana do rady zaledwie w sierpniu, uzupełniając wakat.

- Chcemy uniknąć konfliktu interesów – wyjaśnia rezygnację Mirosław Janisiewicz, który jest jednocześnie prezesem Magny Polonii.

Magna jest z jednej strony największym akcjonariuszem Mediatela, ale z drugiej jego sporym wierzycielem (ma 2 mln zł).

Ruch zarządu firmy może oznaczać, że zbliżają się ważne dla firmy chwile. Spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu  16 lipca, a zgodnie z ustawą Prawo upadłościowe i naprawcze sąd ma dwa miesiące na wydanie postanowienia w sprawie ogłoszenia upadłości. Formalnie termin ten mija więc w następny poniedziałek.

Według naszych informacji największymi wierzycielami Mediatela spoza grona akcjonariuszy są Telekomunikacja Polska i TK Telekom.

W raporcie półrocznym operator podał, że zobowiązania krótkoterminowe grupy wynoszą 22 mln zł, a spółki-matki 7,4 mln zł. Większość z zobowiązań grupy i Mediatela to zobowiązania z tytułu realizacji dostaw i usług.

Spółki z grupy Mediatela były w kilku sporach o pieniądze. Zapłaty domagał się od Mediatela m.in. Rubicon Partners oraz UPC. Z kolei spółki z grupy Mediatela walczyły o pieniądze z UPC, Cesia Mobile Marketing, Liberty Telecom Solutions, Telekomunikacją Novum i PTS SA, czyli dawną Telekomunikacją Dzień Dobry.

Nadzorcą sądowym Mediatela jest Lechosław Kochański.

Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją
Technologie
11 bit studios otwiera nowy rozdział
Technologie
Orange Polska sprzeda Orange Energia fińskiemu Fortum