Pierwszy konkurs na dofinansowanie inwestycji internetowych ogłoszony

Późnym wieczorem 30 września, czyli na ostatnią chwilę, by zmieścić się w zapowiedzianym terminie, Centrum Projektów Polska Cyfrowa (dawniej Władza Wdrażająca Programy Europejskie) ogłosiła nabór wniosków w konkursie o dofinansowanie realizacji projektów budowy sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Aktualizacja: 06.02.2017 17:23 Publikacja: 01.10.2015 08:40

Pierwszy konkurs na dofinansowanie inwestycji internetowych ogłoszony

Foto: Bloomberg

Projekty realizowane będą przy wsparciu środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach: I Osi priorytetowej POPC – „Powszechny dostęp do szybkiego internetu", Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach".

Środki w konkursie przeznaczone są na projekty budowy sieci dostępu do Internetu o minimalnej przepływności 30 Mb/s do użytkownika.

Czas na składanie wniosków zacznie biec 2 listopada i skończy się ostatniego dnia grudnia tuż przed północą. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, łącznie operatorzy mogą ubiegać się o 600 mln zł wsparcia, a łączna wartość dofinansowania we wszystkich wnioskach o dofinansowanie złożonych przez jednego wnioskodawcę w ramach jednego naboru nie może przekroczyć kwoty 25 mln zł.

Maksymalny poziom dofinansowania dla regionów słabiej rozwiniętych wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, natomiast dla regionów lepiej rozwiniętych (Mazowsza) wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, a maksymalną kwotę dofinansowania lub maksymalny poziom dofinansowania dla projektu na danym obszarze zawiera regulamin konkursu.

Wśród dokumentów, które opublikowała dziś CPPC jest także lista obszarów, na których można realizować projekty objęte wsparciem z ogłoszonego konkursu.

W czwartek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, gospodarz konkursu, organizuje konferencję prasową jemu poświęconą. Zainteresowanie wsparciem wyraziło do tej pory już wiele firm telekomunikacyjnych, w tym mali przedsiębiorcy lokalni, ale też więksi gracze, jak Hyperion (właściciel Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej), Netia, czy Orange Polska.

Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją
Technologie
11 bit studios otwiera nowy rozdział
Technologie
Orange Polska sprzeda Orange Energia fińskiemu Fortum