Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.11.2015 05:03 Publikacja: 17.11.2015 05:03
Na wynik netto WPH, której prezesem jest Jacek Świderski, miała wpływ aktualizacja wyceny spółki zależnej, której brakujące udziały WP ma skupić w przyszłości.
Foto: Archiwum
Grupa nie oszacowała jeszcze, ile będzie ją kosztować nowy kanał telewizyjny WP 1. – Przyznana nam koncesja wzmocni nas na rynku internetowym, a nie tylko na telewizyjnym. Zmieni się postrzeganie grupy – mówił Jacek Świderski, prezes WPH. Firma tworzy teraz dodatkowe studia telewizyjne w swojej siedzibie. – Tygodniowo na potrzeby naszych portali już produkujemy około 20 godzin programu na żywo. Gdybyśmy dziś mieli kanał naziemny, moglibyśmy te materiały emitować tam – dodaje Świderski.
W puli kosztów nadawania stacji telewizyjnej najwyższe będą właśnie programowe. WPH negocjuje teraz prawa do nadawania filmów pełnometrażowych, które zamierza emitować nie tylko w kanale Jacek Świderski, naziemnym, ale także w zapowiadanym już wcześniej portalu z internetowym wideo na żądanie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas