Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.01.2019 05:05 Publikacja: 10.01.2019 05:05
Foto: Fotolia
Z kolei w I fazie badań klinicznych jest obecnie lek oparty na innowacyjnym inhibitorze PDE10A, rozwijanym w leczeniu zaburzeń psychotycznych i chorobie Huntingtona oraz własny lek przeciwnowotworowy nowej klasy – inhibitor FGFR.
W ocenie analityków w 2019 r. spółka może spodziewać wymiernych korzyści z prowadzonych działań. – Analizując stan zaawansowania prac w zakresie projektów innowacyjnych uważamy, że w połowie roku spółka powinna być gotowa do podpisania pierwszej umowy partnerskiej i częściowej monetyzacji projektu – ocenia Katarzyna Kosiorek, analityk Trigona DM.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Medicalgorithmics pozyska od swojego akcjonariusza dodatkowe finansowanie w kwocie do 9 mln zł (2,4 mln USD), zwiększającą całą wartość posiadanych pożyczek do 5,4 mln USD.
Nawiązanie współpracy z potentatem z branży biofarmaceutycznej i pierwsze wspólne zlecenie dają nadzieję na przełom w pozyskiwaniu nowych klientów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas