Aktualizacja: 25.02.2017 20:39 Publikacja: 27.04.2011 17:44
Indeks krajowych dużych spółek zwyżkuje w pierwszej godzinie środowej sesji o 0,55 proc., wydostając się ponad grudniowe szczyty. Liderem wzrostów w WIG20 jest PKO BP.
Netflix zaraportował wyniki za 4Q24, które okazały się wyższe od konsensusu analityków. Spółka pokazała mocną dynamikę zarówno przychodów (najwyższą w 2024 r.), jak i największy od ponad roku kwartalny wzrost nowych subskrybentów.
Powrót Trumpa paradoksalnie zbiegł się w czasie z doniesieniami o silnej rotacji inwestorów z USA do Europy według najnowszego globalnego sondażu Bank of America wśród zarządzających funduszami.
Indeksy europejskie pokazują dziś umiarkowanie pozytywne nastroje. Rodzimy WIG20 i niemiecki DAX kończą dzień na plusie (odpowiednio 0,35% i 0,22%), francuski CAC40 zyskuje 0,59%.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
WIG20 wciąż walczy z ważnym poziomem oporu. Najbliższe sesje mogą zdecydować o perspektywach indeksu w średnim terminie.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się skromnymi wzrostami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,35 procent przy niespełna 787 milionów złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku wzrósł o 0,20 procent z licznikiem pokazującym blisko 1,03 miliarda złotych.
Niedawno zakończony rok nie był tak udany dla posiadaczy krajowych akcji jak poprzedni, co nie pozostało bez wpływu na portfele otwartych funduszy emerytalnych. Wyraźnie stopniał pakiet akcji ulokowany w spółkach z WIG20, jednocześnie wzrosło znaczenie w portfelu firm o średniej kapitalizacji.
Koniunktura na rynku akcji będzie zależała od kolejnych decyzji Trumpa. Gdyby rozpoczął wojnę celną to podniesie ona inflację. No i wtedy zacząłby się problem. Ale ja nie wierzę w rozpętanie wojny handlowej - mówi Piotr Kuczyński analityk DI Xelion.
Krajowe indeksy rozczarowują, nie mogąc od kilku miesięcy znaleźć kierunku, ale nie dotyczy to spółek, będących od dłuższego czasu na celowniku kupujących, co wywindowało ich wyceny do rekordowych poziomów. Czy nadal warto na nie stawiać?
WIG20 w tym tygodniu zyskał na wartości ponad 2 proc. i tym samym wyszedł powyżej poziomu 2300 pkt. Czy w przyszłym Donald Trump podtrzyma czy zgasi rynkowe wzrosty?
WIG20 stara się dzisiaj wrócić powyżej okrągłego poziomu 2300 pkt. Czy mu się to uda?
Mimo trudnego otoczenia grupa zgromadziła największy portfel zamówień z rynku budowlanego. Wartość sięga 18 mld zł – i to bez megakontraktu Rail Baltica.
Jeśli obniżki rozpoczęłyby się w połowie roku, deweloperzy będą w stanie obronić marżę – mówi jeden z topowych analityków w Polsce, Tomasz Duda z BM Pekao. Jego zespół widzi szanse na cięcie mocniejsze, niż oczekuje rynek.
Powiem optymizmu na warszawskiej giełdzie. Czy można już mówić o "efekcie stycznia" na naszym rynku akcji?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas