Przedstawiciele ITI nie chcieli skomentować naszych informacji o tym, że rada nadzorcza holdingu decyzję w sprawie zawarcia wielopłaszczyznowej umowy z grupą Canal+ miała podjąć wczoraj.
Po sygnowaniu umów platforma cyfrowa „n" z grupy TVN będzie działała w ramach joint venture z Cyfrą+ pośrednio należącą do grupy Canal+. Francuski inwestor wykupi też „istotny mniejszościowy" pakiet udziałów w spółce N-Vision z grupy ITI, do której należy 51?proc. akcji TVN.
55,64 proc. akcji TVN kontroluje rozrywkowo-medialny holding ITI
Grupa Canal+ otrzyma też opcję odkupienia w przyszłości pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od ITI. Po zawarciu transakcji z ITI wycofa się jeden z jego udziałowców Łukasz Wejchert, prezes Onetu, syn zmarłego założyciela ITI Jana Wejcherta, oraz dwie jego córki.
Wczoraj TVN podał, że spółka zależna TVN Media, do której niedawno giełdowa firma wniosła biuro reklamy wraz z markami programowymi, udzieliła Rabobank Polska poręczeń, których łączna kwota może sięgnąć nawet ponad 100 mln euro. Jedno z nich (do kwoty 62,5 mln euro) dotyczy zobowiązań TVN, drugie (do 43,75 mln euro) – zobowiązań spółki ITI Neovision, właściciela platformy „n". Umowy poręczeń będą ważne do dnia całkowitej spłaty wszelkich zobowiązań przez TVN i ITI Neovision wynikających z umów ramowych z Rabobankiem, jednakże nie później niż do 31 grudnia 2015 r.