Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.08.2020 05:09 Publikacja: 20.08.2020 05:09
Adam Sikorski, prezes Unimotu.
Foto: materiały prasowe
– Tworząc markę Avia Solar postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie w sprzedaży energii elektrycznej i gazu i zaoferować klientom kompleksową, multiproduktową ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych, połączonych z magazynowaniem energii, uzupełniając je dostawami energii z sieci. Naszą ofertę kierujemy zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych – mówi Andrzej Moczydłowski, wiceprezes Unimotu Energia i Gaz.
Przekonuje, że firma wśród klientów biznesowych jest dobrze rozpoznawalna i ma dużą bazę kontaktów, a także własnych doradców biznesowych. Mocnego wsparcia potrzebowała za to, aby dotrzeć z ofertą do klientów indywidualnych, w czym ma właśnie pomóc Blachotrapez. Prezes tej spółki, Rafał Michalski uważa, że instalacja coraz bardziej popularnych paneli słonecznych, które w większości przypadków montuje się na dachach budynków, jest dla firmy rynkiem bardzo bliskim. – Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jaka droga będzie najlepsza do wejścia w biznes związany z fotowoltaiką. Postanowiliśmy poszukać partnera, który posiada silną markę na tym rynku i który dobrze wykorzysta naszą rozbudowaną sieć punktów sprzedaży – twierdzi Michalski. Informuje, że Blachotrapez tylko na polskim rynku sprzedaje ponad 50 tys. dachów rocznie, a w całej Europie ponad 100 tys.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Władze JSW zdają sobie sprawę z ryzyka utraty płynności w tym roku, ale robią wszystko, aby do tego nie dopuścić. Ta deklaracja padła na Europejskim Kongresie Gospodarczym w czasie panelu poświęconemu górnictwu.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W stosunku do pierwotnych założeń projekt sztandarowej inwestycji realizowanej w rafinerii w Możejkach jest opóźniony i droższy. Nie wiadomo też, jakie ostatecznie otrzyma wsparcie i jaka będzie jego opłacalność.
W 2026 r. ma być gotowa kompleksowa ekspertyza pt. „Studium wykonalności inwestycji”. Jeśli wykaże, że projekt eksploatacji złoża soli potasowo-magnezowych jest opłacalny, wydobycie może ruszyć w ciągu ośmiu–dziesięciu lat. To bardzo ambitny termin.
Nowe propozycje mówią o przeniesieniu z firm na rządową agencję obowiązku tworzenia i utrzymywania rezerw błękitnego paliwa. W zamian te pierwsze mają ponosić tzw. opłatę gazową.
Koncern oferuje 15 zł rabatu na paliwa Vectra i Efecta oraz kupon o wartości 10 zł na kolejne zakupy. Z pierwszej promocji można skorzystać do 4 maja. Z kolei kupony można zrealizować do 16 maja. Warunek to zatankowanie minimum 30 litrów paliwa.
Inwestorzy handlujący akcjami Orlenu, Unimotu czy MOL na duże przeceny ropy i gazu na razie zareagowali dość spokojnie. Spadek popytu na surowce i wzrost niepewności może ten stan jednak zmienić.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas