Sprzedaż MedApp ruszy w tym roku

Zarząd firmy liczy, że wkrótce jej rozwiązania będą dostępne w Polsce i Hongkongu.

Publikacja: 08.05.2017 06:31

Sprzedaż MedApp ruszy w tym roku

Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

Od początku stycznia akcje telemedycznej spółki MedApp, notowanej na NewConnect, podrożały już o około 580 proc. Firma, która nie generuje jeszcze przychodów, wyceniana jest na ponad 130 mln zł, a więc więcej niż na przykład telemedyczny Braster notowany na głównym parkiecie. Z czego wynika tak wyraźny wzrost kursu?

System ułatwi życie

Foto: GG Parkiet

MedApp tworzy własne systemy telemedyczne w chmurze, które będą dostępne dla klientów dzięki aplikacjom działających na smartfonach, tabletach i komputerach stacjonarnych na wszystkich systemach operacyjnych. Do stworzonego przez spółkę systemu Carna Life mogą być podłączone takie urządzenia medyczne, jak: ciśnieniomierze, glukometry, pulsoksymetry, mierniki temperatury i wagi, elektrokardiografy i holtery.

– System Carna Life składa się z trzech wersji. Pierwsza z nich jest darmowa i umożliwia przechowywanie w chmurze wyników badań i przesyłanie ich do lekarza. Druga jest kierowana do lekarzy, którzy będą mogli odbierać wyniki przesłane przez pacjenta. Dzięki trzeciej możliwa będzie obsługa całego szpitala i niemal nieograniczonej liczby pacjentów – tłumaczy Mateusz Kierepka, prezes MedApp. – Carna Life daje pacjentom możliwość wykonywania badań w warunkach domowych, a następnie przesłania ich wyników lekarzom. Nasze algorytmy automatycznie zaznaczają w otrzymanych odczytach niepokojące zmiany, dzięki czemu przyspieszają pracę lekarzy – dodaje. Obecnie spółka ubiega się o certyfikaty umożliwiające sprzedaż systemu w Unii Europejskiej. Zarząd spodziewa się, że uda się je uzyskać w najbliższych miesiącach. Następnie zacznie się ubiegać o rejestrację w amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Microsoft partnerem

– Chęć zakupu naszych rozwiązań wyraził jeden ze szpitali w Hongkongu. Znaleźliśmy partnera, który mógłby dystrybuować produkty MedApp na tym rynku. Nasz model biznesowy zakłada jednak, że za usługi płacić będą nie tylko szpitale, ale także ubezpieczyciele oraz sami pacjenci. W tym roku chcemy też wejść na rynek krajowy. Obserwujemy także bardzo duże zainteresowanie naszą technologią klientów z Bliskiego Wschodu – mówi prezes. MedApp pracuje również nad systemem, który razem z goglami HoloLens produkowanymi przez Microsoft będzie umożliwiał oglądanie organów wewnętrznych człowieka w przestrzeni czterowymiarowej.

Notowana na NewConnect spółka nie planuje w najbliższych miesiącach przeprowadzki na główny parkiet. – Na główny rynek warszawskiej giełdy wejdziemy, gdy spółka będzie już notowała przychody i zyski, a nasz system będzie dostępny na kilku rynkach. Jesteśmy firmą w początkowej fazie rozwoju, dlatego naturalne jest, że potrzebujemy kapitału. Analizujemy różne scenariusze jego pozyskania. Do tej pory przeprowadziliśmy kilka prywatnych emisji akcji – mówi Kierepka.

Według raportu BCC Research do 2021 r. globalny rynek telemedycyny będzie rósł średnio o 16 proc. rocznie, osiągając wartość 55,1 mld USD. – Chcemy wykorzystać ten trend i rosnąć razem z branżą – kwituje prezes MedApp.

[email protected]

Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics pochwalił się kolejną umową w USA. Kurs rośnie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Medycyna i zdrowie
Mabion chce zwiększyć potencjał przychodowy do 500 mln zł rocznie
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka pokazuje mocne wyniki
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka mocno zwiększyła zysk. Będzie dywidenda
Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics sięga po kolejne środki od BioFund
Medycyna i zdrowie
Mabion łączy siły z Sartoriusem