MedApp podpisał list intencyjny w USA

Telemedyczna spółka podpisała list intencyjny dotyczący możliwości nawiązania współpracy w zakresie dystrybucji jej rozwiązań w Ameryce.

Publikacja: 04.10.2017 14:06

MedApp podpisał list intencyjny w USA

Foto: materiały prasowe

Notowana na małej giełdzie spółka MedApp podpisała list intencyjny z firmą Global RFID Systems North America LLC, dotyczący możliwości nawiązania współpracy w zakresie dystrybucji jej rozwiązań w USA. Dokument parafowano podczas konferencji dedykowanej telemedycynie – „Telemedicine and Telehealth Service Provider Show 2017", która odbyła się w Phoenix w USA.

- Podpisanie listu intencyjnego z amerykańskim dystrybutorem to istotny krok na drodze naszego rozwoju, ponieważ stanowi przepustkę do uruchomienia sprzedaży naszego systemu Carna Life w USA. Jest to największy rynek telemedyczny na świecie, zajmujący kluczowe miejsce w strategii MedApp – komentuje Tomasz Kuciel, wiceprezes MedApp.

Podczas konferencji w Phoenix zespół MedApp zaprezentował możliwości systemu Carna Life uznanemu audytorium, m.in. lekarzom, specjalistom z branży telemedycznej oraz potencjalnym kontrahentom z całego świata. Aktualnie MedApp koncentruje się na pracach zmierzających do uzyskania certyfikatu FDA, bez którego sprzedaż w USA nie jest możliwa. Spółka spodziewa się uzyskać stosowny atest w pierwszym półroczu 2018 r.

Pod koniec września spółka podpisała umowę MoU (memorandum of understanding) z Uniwersytetem Medycznym w Astanie, regulującą współpracę w zakresie wykorzystania systemu Carna Life w Kazachstanie. Przed podpisaniem stosownych dokumentów rozwiązania MedApp zostały osobiście przetestowane przez prezydenta Kazachstanu, Nursułtana Nazarbajewa oraz ministra zdrowia tego kraju.

- Ostatnie wydarzenia potwierdzają, że obrana przez nas strategia rozwoju jest słuszna. Zarówno w USA, jak i Kazachstanie odbyliśmy szereg ciekawych rozmów, które, mamy nadzieję, zaowocują podobnymi umowami, jak te opisane powyżej – podsumowuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

Medycyna i zdrowie
Odbicie w wynikach Mercatora dało nadzieję
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka podrożała już o ponad 30 proc. Czy kurs może dalej rosnąć?
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka przejmuje. To dopiero początek
Medycyna i zdrowie
Amerykanie nie dotrzymali słowa. Kurs Pure tonie
Medycyna i zdrowie
Prezes Synektika: Szczyt możliwości jeszcze przed nami
Medycyna i zdrowie
Rozczarowujący kwartał Neuki. Kurs mocno w dół