Głównym tematem była Grecja. Nieco niższy od prognoz okazał się odczyt wyprzedzającego wskaźnika koniunktury obliczanego przez instytut Conference Board. W pierwszej fazie sesji za oceanem wyróżniały się takie firmy jak Applied Materials, produkująca sprzęt do wytwarzania chipów. Przedstawiła lepsze prognozy niż oczekiwał rynek. H. J. Heinz, światowy lider w produkcji ketchupu drożał, ponieważ w czwartym kwartale wypracował bardzo dobre wyniki finansowe. Później nowojorskie indeksy traciły zdobycze, kiedy S&P500 nie zdołał sforsować poziomu 1363,61 pkt, szczytu z kwietnia 2011 roku. Jednak wciąż jest na minimalnym plusie.Stoxx600 osiągnął w piątek najwyższy poziom od pół roku i zakończył sesję z dorobkiem 0,6 proc. nad kreską.
Jednym z czynników był kolejny przypływ optymizmu w sprawie pomocy dla Grecji. Kanclerz Niemiec oraz premierzy Włoch i Grecji wyrażali nadzieje, że w poniedziałek ministrowie finansów strefy euro osiągną porozumienie w sprawie „otwartych kwestii". Ten klimat sprzyjał bankom, zwłaszcza takim jak Societe Generale, Barclays i Royal Bank of Scotland. Ich subindeks po południu zyskiwał nawet 1,8 proc. Akcje francuskiego Societe Generale, który w czwartek zawiódł inwestorów wynikami kwartalnymi drożały ponad 5 proc. Po kilkanaście procent rosła kapitalizacja banków ghreckich, zaś główny wskaźnik ateńskiej giełdy podskoczył ponad 5 proc.
Jeszcze lepsze od banków były firmy związane z branżą budowlaną. Francuski gigant cementowy Lafarge drożał o prawie 10 proc., gdyż jego wyniki finansowe okazały się lepsze od przewidywań analityków. Holenderski ubezpieczyciel Aegon zaimponował graczom dobrą prognozą. W Sztokholmie o kilkanaście procent poszedł w górę kurs Oriflame Cosmetics, gdyż kierownictwo firmy jest zdeterminowane odwrócić dotychczasowy trend i wrócić na ścieżkę wzrostu. Najmocniej w Stoxx600 drożała firma Aker Solutions świadcząca usługi firmom wydobywającym ropę naftową, gdyż jej rezultaty finansowe okazały się dużo lepsze niż szacunki specjalistów rynkowych.