Tymoteusz Turski

Rozczarowanie Walmartem ciąży na rynkowym sentymencie

Europejski rynki skończyły dzisiejszą sesję mieszanymi wynikami. Niemiecki DAX spadł o 0,5%, kontynuując wczorajszą przecenę.

Czas korekty

Europejskie rynki przerywają euforyczną serię wzrostów. Główne indeksy Starego Kontynentu kończą sesję spadkami, z czego największe ruchy widzimy na indeksie DAX, który traci ponad 1,3%.

Europejskie spółki pogłębiają przewagę nad amerykańskim rynkiem

Europejskie rynki kontynuują wzrostowy trend, choć dzisiejsze zachowania indeksy wskazują na umiarkowany optymizm inwestorów.

Korekty pod koniec mocnego tygodnia

Europejskie rynku kończą tydzień mieszaną sesją. Jedynie włoski IT40 oraz CAC40 zanotowały wzrosty, które wyniosły kolejno 0,5% i 0,2%. Niemiecki indeks uległ ponad -0,4% przecenie, szwajcarski SMI spadł o 0,8%, a brytyjski FTSE 100 zniżkował o 0,4%.

Wyższa inflacja ciąży na amerykańskich indeksach

Europejskie rynki mają za sobą mieszaną sesję. W większości indeksy głównych krajów zanotowały wzrosty, choć były one mocno ograniczone.

Cła i obawy o wyniki ciążą na amerykańskim rynku

Groźby wojny handlowej ciążą coraz mocniej na rynku akcji. Obecnie notowania spółek przede wszystkim pozostają w stanie zawieszenia i podwyższonej niepewności.

Zapowiedzi polskiego rządu z optymistyczną reakcją rynku

Europejskie rynki rozpoczynają nowy tydzień wzrostami. Na Starym Kontynencie wzrostom przewodzi warszawski parkiet. WIG20 zyskuje ok. 0,7%, szeroki rynek WIG rośnie o 0,7%, a najlepsze nastroje widać na małych i średnich spółkach, których indeksy zyskują ok. 0,9%.

Pierwsze wyniki Big Techów z częściowo pozytywnym odbiorem

Rynki w Europie kontynuują wzrosty, wzmacniając swoją relatywną siłę w porównaniu do amerykańskiego rynku. Dziś najlepsze nastroje na Starym Kontynencie panują na warszawskim parkiecie. WIG20 zwyżkuje prawie 1,8%, umacnia go jako najlepszy z głównych indeksów akcyjnych od początku tego roku. Jego wartość od 2 stycznia wzrosła o ponad 9,6%.

Czy wydajność zdefiniuje rynek AI?

Oczy inwestorów skierowane są dzisiaj na temat DeepSeek i jego wpływu na przyszłość sztucznej inteligencji. Informacja o przygotowaniu przez chińską firmę modelu sztucznej inteligencji w formacie open-source, która osiągami według niektórych danych prześciga kosztowny i trenowany na najlepszych chipach ChatGPT od OpenAI stawia pod znakiem zapytania ogromne wydatki, jakie amerykańskie spółki wydają na rozwój technologii sztucznej inteligencji. Czy to oznacza koniec hossy AI?

Leki przeciw otyłości znów w centrum uwagi

Europejskie indeksy kończą tydzień mieszaną sesją. Na poszczególnych rynkach widać z jednej strony wciąż utrzymujący się optymizm, z drugiej natomiast presję realizacji zysków wobec mocnego całego tygodnia.