Szejkowie z Arabii Saudyjskiej nie przestają kusić gwiazd futbolu. Klub Al-Ittihad jest podobno gotowy zapłacić za napastnika Liverpoolu i reprezentacji Egiptu Mohameda Salaha nawet 233 mln euro. To byłby transferowy rekord.
Wielkie kluby boją się kontuzji jak ognia, ale w środku sezonu ligowego w Europie musiały puścić swoich zawodników na Puchar Narodów Afryki i Puchar Azji. Rekompensaty od FIFA często nie są w stanie pokryć wydatków, jakie ponoszą pracodawcy.
Saudyjczycy ściągają do siebie piłkarskie gwiazdy, a do organizacji mundialu w 2034 r. przygotowują się, goszcząc kluby z najlepszych europejskich lig. W tym tygodniu o krajowy Superpuchar w Rijadzie walczą Hiszpanie, w przyszłym rywalizować będą Włosi.
Sir Jim Ratcliffe, brytyjski miliarder, właściciel petrochemicznego giganta Ineos, spełnił w święta marzenie swoje i kibiców z Old Trafford. Sfinalizował transakcję przejęcia mniejszościowych udziałów w Manchesterze United.
Przez dekadę był liderem obrony reprezentacji Polski, a teraz po 13 latach znów wyjdzie na boiska Ekstraklasy. Kamil Glik podpisał kontrakt z Cracovią. Chciałby też jeszcze zagrać w kadrze.
Saudyjczycy skupują do swojej ligi piłkarskie gwiazdy, ale marzą też o silnej drużynie narodowej. Stanowisko selekcjonera powierzyli więc Roberto Manciniemu, który dla dobrze płatnej posady w Arabii porzucił reprezentację Włoch.
Thierry Henry był świetnym piłkarzem, mistrzem świata i Europy, ale na trenerskie sukcesy wciąż czeka. Teraz wraca na ławkę i ma poprowadzić francuską młodzieżówkę do medalu na przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu. Z pomocą gwiazdy PSG Kyliana Mbappé.
Piłkarze Rakowa osiągnęli sukces sportowy i finansowy, a teraz przystępują do obrony tytułu i zaczynają pisać kolejny rozdział w historii klubu. We wtorek zadebiutują w eliminacjach Ligi Mistrzów.
Kosztował więcej niż Gareth Bale i Cristiano Ronaldo, gdy przychodzili do Realu Madryt. Królewscy odmładzają drużynę, a utalentowany Anglik Jude Bellingham ma być twarzą tej przebudowy. I gwiazdą przyszłości.