Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.03.2016 05:35 Publikacja: 12.03.2016 05:00
Foto: GG Parkiet
Najsilniej notowania światłowodowej grupy przechodzącej restrukturyzację pod nadzorem sądu urosły w czwartek – o ponad 30 proc. Długo nie było jednak żadnych informacji uzasadniających tę zwyżkę. Ostatecznie tłumaczą ją dwa raporty bieżące spółek grupy, czytane łącznie.
Najpierw przed północą w czwartek Hawe podało, że cypryjski wehikuł Trinitybay Investments pozbył się w lutym wszystkich akcji (w akcjonariacie nie ma tym samym ani jednego podmiotu z ponad 5-proc. pakietem akcji i głosów na walnym zgromadzeniu). Następnie w piątek w trakcie sesji Mediatel należący do Hawe podał, że zmniejszyło się grono wierzycieli grupy. Zgodnie z komunikatem, wygasły zobowiązania spółki zależnej Mediatelu i Hawe – Hawe Telekom – wobec Alior Banku z tytułu poręczenia zobowiązań zaciągniętych w tej instytucji przez Marka Falentę i jego szwagra Krzysztofa Rybkę. Ponieważ Trinitybay było wehikułem Falenty, nie jest wykluczone, że to pieniądze z lutowej sprzedaży akcji Hawe pomogły częściowo uregulować zobowiązania biznesmena wobec banku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas