Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.05.2017 06:00 Publikacja: 08.05.2017 06:00
Foto: spółka
– Należy zauważyć, że globalny rynek rozwija się niewiele wolniej, głównie w oparciu o segment gier mobilnych, a nasz rynek jest jeszcze relatywnie słabo rozwinięty – komentuje Karol Brodziński, analityk Erste Securities Polska. Dodaje, że widać to choćby po przeciętnych rocznych wydatkach na elektroniczną rozrywkę. Co więcej, w naszym kraju odsetek graczy płacących za gry jest wciąż sporo niższy niż w krajach zachodnich, a do tego liczba graczy w populacji jest u nas dużo mniejsza (niewiele ponad 30 proc. vs. ponad 50 proc. w USA i Wielkiej Brytanii). – W miarę jak rosną zarobki Polaków, będzie wzrastać konsumpcja dóbr zaspokajających inne niż tylko podstawowe potrzeby. Stąd też takie tempo wzrostu rynku gier jest jak najbardziej możliwe do utrzymania w dłuższym terminie – uważa ekspert. Z kolei Piotr Bogusz z DM mBanku ocenia, że w średnim terminie możliwy jest średnioroczny wzrost na poziomie wysokim jednocyfrowym. – Na pewno perspektywy są atrakcyjne ze względu na znacznie lepszą dostępność treści na całym świecie, coraz większą liczbę urządzeń mobilnych, istotnie powiększający się wybór tytułów, większą skłonność graczy do kupowania gier, większe możliwości sprzętowe nowych platform oraz coraz wyższą jakość gier – wymienia ekspert.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas