Wiedźmy dziś nie czarują

Podobnie jak trzy miesiące temu, oczekiwania dużej zmienności nie znajdują potwierdzenia w notowaniach.

Aktualizacja: 25.02.2017 15:57 Publikacja: 17.06.2011 13:35

Wiedźmy dziś nie czarują

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Trzeci piątek miesiąca - znany wśród inwestorów jako dzień ”Trzech Wiedźm” – wywołuje oczekiwania zwiększonej zmienności. Spowodowane jest to wygasaniem instrumentów pochodnych i dążenia graczy do korzystnego dla siebie rozliczenia transakcji. Dziś na GPW jednak notowania pozostają w konsolidacji.

Na rynku brak dużych graczy, a wysokie obroty notują na razie tylko dwie spółki: KGHM i PKO (obie po ponad 47 mln złotych). WIG20 pozostaje w korytarzu o szerokości zaledwie 10 pkt. i o godzinie 12.30 zyskuje 0,2 proc. To zdecydowanie za mały ruch by dzisiejszą sesję nazwać „dniem cudów”.

Indeks szerokiego rynku również utrzymuje się w okolicy wczorajszego zamknięcia, natomiast najbardziej traci indeks małych spółek, który o 12.30 spada o 0,50 proc.. Najsilniej rosnąca spółka jest FAM, który zyskuje już blisko 11 proc. po tym jak wczoraj wieczorem na rynek napłynęła informacja o odstąpieniu od zbycia udziałów w spółce zależnej FAM Cynkownie Ogniskowe ze względu na osiągane przez nią korzystne wyniki finansowe.

Stabilną sytuacje w pierwszej połowie dnia obserwujemy również na głównych rynkach zagranicznych. W Europe indeksy w Niemczech i Wielkiej Brytanii odrobiły straty z otwarcia i oscylują blisko poziomów z czwartkowego zamknięcia notowań. Najbardziej optymistyczni są inwestorzy we Francji, gdzie CAC40 o 12.30 zyskuje 0,59 proc. Rynek terminowy w USA również pozostaje stabilny, jednak notowania kontraktów o 12.00 ustanawiały nowe dzienne maksima. Futures na S&P500 zyskują 0,42 proc., a na indeks Dow Jones o 0,37 proc.

Dane z euro landu przyniosły deficyt handlu zagranicznego, który okazał się zdecydowanie większy od oczekiwań, różnica między eksportem a importem sięgnęła 4,1 mld euro, podczas gdy analitycy szacowali deficyt na 1,9 mld euro. Przed nami ważne dane z Polski – o 14.00 poznamy produkcję przemysłową oraz inflację producentów.

Dynamiczne zmiany obserwujemy na rynku surowców, gdzie przed godzina 10.00 ponownie taniec zaczęła ropa. W Południe notowania WTI tracą 1,90 proc., a ropa Brent tanieje o 1,07 proc. Notowania gazu spadają o 0,8 proc.

[link=http://www.parkiet.com/temat/34.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/63.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=1&sid=9c67f579475385040cef9b2cd2645f8e][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_forum.jpg][/link]

Giełda
WIG20 zaczyna się prosić o korektę
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Indeksy w USA pchane nadziejami na rozwiązanie kwestii celnej
Giełda
Nowe rekordy hossy
Giełda
Wtorek na GPW: Pomoc dla Rafako, wyniki XTB, Ryvu z szansami, strata PKP Cargo
Giełda
WIG20 z tegorocznym maksimum
Giełda
Tempo wspinaczki indeksów osłabło, ale WIG z kolejnym rekordem