Telekomunikacja: T-Mobile i Alior renegocjowały umowę

Ogłaszając wyniki półrocza, francuska grupa Orange zawiadomiła, że drugim rynkiem, na którym zacznie działać jej Orange Bank, będzie od 2019 r. Hiszpania. Natomiast o planach uruchomienia analogicznego projektu na polskim rynku wieści zabrakło. Czy to oznacza, że notowany na GPW telekom nie wróci szybko do tematu, kiedy zakończy współpracę z mBankiem?

Publikacja: 10.08.2018 05:00

Telekomunikacja: T-Mobile i Alior renegocjowały umowę

Foto: AFP

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, podtrzymuje, że giełdowy telekom chce wykorzystać na tym polu know-how grupy. O terminach rozmawiać jednak nie chce.

Otwarte pozostaje pytanie, czy telekom zaproponuje dotychczasowym klientom Orange Finanse (w czerwcu było ich 364 tys., o 2 tys. mniej niż w marcu) coś nowego, gdy mBank rozpocznie ich migrację. Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku zapewnia, że jeszcze się nie zaczęła.

Także drugi projekt bankowy z udziałem operatora telekomunikacyjnego T-Mobile Usługi Bankowe (TUB) przechodzi zmianę. – Renegocjowaliśmy warunki umowy z Aliorem – powiedział w czwartek dziennikarzom Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska, omawiając wyniki II kwartału br.

Według Maierhofera, liczba transakcji, które musi zrealizować operator, by uzyskać wynagrodzenie została obniżona. – Bilans naszych nakładów i profitów był wcześniej dla nas niekorzystny. Obecnie, choć mamy do tego prawo, nie zamierzamy korzystać z możliwości zakończenia umowy – powiedział prezes telekomu nie zdradzając szczegółów.

– Patrząc na statystyki z rynków rozwiniętych – operatorzy telekomunikacyjni w Polsce w niewystarczającym stopniu wykorzystali potencjał tzw. konwergencji ich podstawowych usług. Dlatego jeśli Orange nie wróci do bankowości, nie będzie to duża szkoda – mówi Konrad Księżopolski, szef analityków w Haitong Banku.

– Pracownicy salonów T-Mobile powinni koncentrować się na sprzedaży naszych własnych produktów – mówił Maierhofer. Nowym produktem telekomu będzie światłowód do domu (na sieci Orange). Dodatkiem ma być oferta telewizyjna.

T-Mobile w czerwcu obsługiwał 10,61 mln kart SIM, o 100 tys. więcej niż w marcu, ale przychody spadły rok do roku o 1,8 proc. do 1,57 mld zł, a EBITDA – za sprawą kosztów cy-fryzacji firmy i roamingu UE – aż o 17,7 proc. do 432 mln zł. ziu

Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją