List NWR do związkowców działających w LW Bogdanka

- Chcielibyśmy podkreślić, że NWR nie przeniesie siedziby Bogdanki poza Polskę i Bogdanka nadal będzie płacić podatki i uiszczać inne zobowiązania budżetowe w Polsce – pisze New World Resources w liście do związkowców Lubelskiego Węgla Bogdanka

Publikacja: 25.10.2010 18:59

[b] Bieżące informacje ze spółek sektora węglowego i maszyn górniczych w serwisie [link=http://www.rp.pl/wegiel" target="_blank]rp.pl/wegiel[/link][/b]

NWR w swoim liście przekonuje związkowców, że przejęcie Bogdanki ma same plusy. Podkreśla, że „stara się nieustannie podnosić kwalifikacje swoich pracowników i wspierać ich rozwój”. Przypomina, że w ciągu najbliższych około pięciu lat planuje zainwestować do 400 milionów euro w rozwój kopalni Dębieńsko (co może oznaczać 2 500 nowych miejsc pracy dla polskich górników).

Spółka chwali się także tym, że wydała ponad 17 mln euro na profesjonalny sprzęt ochrony osobistej pracownika, a górnicy mają dostęp do ośrodków odnowy biologicznej oraz centrów rehabilitacyjnych, pięciotygodniowy urlopu w ciągu roku i jeden tydzień wolnego ekstra.

W załączniku listu przedstawia nawet osiągnięcia we wspieraniu rozwoju lokalnych społeczności, na terenie których posiada zakłady pracy.

Wedle NWR, dzięki przejęciu zmniejszy się ryzyko dla obu spółek. Zwiększą się bowiem rezerwy węgla, dywersyfikacja geograficzna i baza klientów.

Adresatami listu są NSZZ Solidarność, Związek Zawodowy „Przeróbka”, Związek Zawodowy „Kadra”, Związek Zawodowy Górników w Polsce oraz spółka Lubelski Węgiel Bogdanka.

Surowce i paliwa
Bogdanka mówi o braku równych szans na rynku węgla
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Surowce i paliwa
Prezes KGHM: Unia Europejska jest i będzie dla KGHM kluczowym rynkiem
Surowce i paliwa
JSW widzi zagrożenia finansowe, ale chce je minimalizować
Surowce i paliwa
Nowa instalacja Orlenu na Litwie powstaje w bólach
Surowce i paliwa
KGHM o wydobyciu soli w okolicach Pucka zdecyduje w przyszłym roku
Surowce i paliwa
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o zapasach gazu