Czy to już czas na zakup obligacji skarbowych?

Rosnące obawy przed recesją w Europie i za oceanem wspierają notowania długu, który w ostatnich dniach wyraźnie się umocnił.

Złudny spadek wycen spółek

Spadek wskaźnika ceny do prognozowanych zysków na rynku w USA był najwyższy od 1985 r. Analogii można szukać w krachu z 1929 r.

Węgiel energetyczny nowymi rękawiczkami

Niedobory węgla i wysokie ceny to oczywiście problem dla polskiego społeczeństwa, ale też szansa dla niektórych spółek z GPW.

Na wykresie rentowności dziesięciolatek formacja głowy z ramionami

Przed zaostrzeniem polityki pieniężnej broni się jeszcze bank centralny Japonii, czego skutkiem był ostatnio najniższy od 1998 roku kurs japońskiego jena w...

Bilans czynników ryzyka wskazuje na obligacje skarbowe

Ryzyko dalszego spowolnienia w gospodarkach, coraz bardziej widoczne choćby w wycenach surowców, sugeruje szczyt inflacji i spadek rentowności papierów ska...

Co szczyt inflacji może oznaczać dla złota?

Od początku roku złoto wprawdzie zachowuje się lepiej w porównaniu z głównymi aktywami, jednak nie uniknęło jednocyfrowych strat.

Jaki będzie kolejny ruch EBC?

Pogarszająca się sytuacja gospodarczo-polityczna w Europie ciąży nie tylko wspólnej walucie, ale także długowi krajów peryferyjnych strefy euro.

Winter is comming

Odczyty makroekonomiczne coraz mocniej wskazują, że globalna gospodarka w coraz wyraźniejszy sposób osuwa się w recesję.

EUR/USD i MSCI Poland – test 20-letniego minimum

Umacniający się dolar jest wyzwaniem dla notowań euro, ale również jest wyzwaniem dla walut i rynków wschodzących.

Parytet EUR/USD osiągnięty

Jedynym indeksem sektorowym warszawskiej giełdy, który w okresie minionych trzech i sześciu miesięcy był na plusie, okazał się WIG-energia.

O inwestycyjnych mitach słów kilka

Każdy produkt czy instrument finansowy kupuje się po to, żeby zarobić, a nie stracić. Taka jest idea, ale z praktyką różnie bywa.

Wędrujący szczyt inflacji

Inflacja w Polsce w scenariuszu bazowym dotrze w szczycie do poziomu około 19 proc. dopiero w I kwartale przyszłego roku.

Wróciły recesyjno-inflacyjne obawy

Strach przed recesją w Europie i inflacją w USA – ale jeżeli coś teraz może mocno pchnąć w dół giełdy to będą to publikowane wyniki spółek.

Na co wskazują ceny surowców?

Ceny większości surowców spożywczych powróciły do poziomów notowanych przed wojną. Ropa oscyluje ponownie wokół 100 USD za baryłkę.

Walutowa katastrofa

Od czerwca obserwujemy systematyczną wyprzedaż złotego, a w tym okresie kurs z poziomu 4,57 urósł do obecnego 4,80. Łukasz Rozbicki

Dolar o krok od historycznego rekordu względem złotego

Zauważalne było w ostatnich tygodniach słabnięcie rynku surowców. Ceny ropy naftowej wróciły do okolic poziomu 100 dolarów za baryłkę.

Kryptowaluty stwarzają ryzyko

Niewypłacalność Tethera może być bolesna, ponieważ jest on walutą wykorzystywaną przez wiele firm z ekosystemu kryptowalutowego.

Czarne chmury nad Europą

W ostatnim czasie najczęściej powtarzanym słowem w mediach przestaje być „inflacja”. Wypierana jest przez „recesję”.

Liczy się przede wszystkim decyzja RPP

Ryzyko silnego spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego, a być może i recesja na przełomie roku to argumenty za mniejszą podwyżką stóp.

Upadek gigantów

Nadając powyższy tytuł niniejszemu komentarzowi, mam na myśli przede wszystkim indeks Nasdaq i jego główne komponenty.