Michał Stępniewski

Rola KDPW w organizacji walnych zgromadzeń

Zasadniczym zadaniem KDPW związanym z organizacją walnych zgromadzeń jest gromadzenie od uczestników prowadzących rachunki papierów wartościowych lub będących posiadaczami rachunków zbiorczych prowadzonych w KDPW informacji o osobach uprawnionych do uczestnictwa w walnych zgromadzeniach oraz udostępnianie tych informacji spółkom w formie zagregowanych wykazów.

Identyfikacja akcjonariuszy spółek giełdowych w praktyce

Czy spółki giełdowe mogą poznać swoich akcjonariuszy?

Elektroniczne WZA

Czy są jakieś regulacje, które utrudniają dziś udział akcjonariuszy w WZA?

Po co robić programy lojalnościowe?

Dzięki wprowadzeniu dyrektywy SRD II, spółki giełdowe zyskały możliwość korzystania z narzędzi umożliwiających aktywizację swoich akcjonariuszy, m.in.: poprzez zachęcanie do inwestowania w dłuższej perspektywie czasowej, zwiększanie zaangażowania w nadzór korporacyjny nad bieżącymi sprawami spółki oraz nawiązanie bezpośredniej relacji ze spółką.

Spra­woz­da­nia z dzia­łal­no­ści po no­we­mu

Nowe rozwiązania prawne dotyczące rynku kapitałowego, które obowiązują od kilku tygodni, ułatwią życie emitentom i inwestorom, choć nie są bez wad

Niepodległy PARKIET

Działania wojenne nie zawiesiły funkcjonowania Giełdy Warszawskiej. Od 1914 roku nie była już giełdą urzędową, ale w okresie wojny była nadal miejscem transakcji i spotkań dla inwestorów.

Dyskusja o reformie rynku kapitałowego cz. I

Dyskusja na temat kształtu polskiego rynku kapitałowego jest bardzo potrzebna. Zwłaszcza wówczas, kiedy w jej ramach przedstawiane są konkretne tezy lub rozwiązania, które w opinii ich autorów mają na celu usprawnić funkcjonowanie polskiej giełdy.