Łukasz Nowak

Co trzeci stawia na trend spadkowy

Po panicznej wyprzedaży akcji spowodowanej decyzjami rządu w sprawie OFE nie ma śladu. Na rynku to sytuacja nietypowa, która zdarzyła się tylko dwukrotnie: w 2008 r. (upadek banku Lehman Brothers) i 2011 r. (bankructwo Grecji i obniżenie ratingu USA).

Bernanke kontynuuje hossę

Ben Bernanke, odraczając decyzję o zakończeniu dodruku pieniądza, przedłużył hossę na rynkach przynajmniej do 2014 roku, jednak w krótkim terminie wskaźnik INI sygnalizuje bliskość wykupienia i zwiększa prawdopodobieństwo korekty.

Inwestorzy w dobrych nastrojach

W USA widać dalszą poprawę sytuacji makro. Poprawia się też sytuacja na rynku pracy. Mimo dobrych odczytów wskaźników makroekonomicznych inwestorzy w USA są nieufni, co skutkowało serią pięciu spadkowych sesji z rzędu.

Byki nie dają za wygraną

W USA trwa polityczna przepychanka w kongresie o poziom długu i reformę zdrowotną. Negocjacje między republikanami a demokratami przedłużają się. Sytuacja staje się napięta. Co na to Wall Street? O dziwo bez paniki. Rynek nie wierzy w niewypłacalność USA.

Inwestorzy wciąż w dobrych nastrojach

Hossa na rynkach rozpędza się. Za oceanem politycy wciąż nie rozwiązali sporu dotyczącego limitu długu USA.

Najwyższy poziom byków w historii INI

Najważniejszą datą ostatnich miesięcy był 17 października, określany przez komentatorów jako godzina zero. Jeżeli kongresowi nie udałoby się osiągnąć międzypartyjnego porozumienia, USA straciłaby zdolność do regulowania bieżących zobowiązań.

Byki wciąż w grze. Hossa trwa

Pomimo spadku udziału optymistów w ogóle inwestorów o 7,3 pkt proc. na warszawskiej giełdzie wciąż utrzymują się bycze nastroje.

Pomimo korekty, nadal rządzą byki

Udział inwestorów indywidualnych w ogóle inwestorów spadł o 6,6 pkt proc. z rekordowego poziomu 69,3 proc.

Byki zwiększają przewagę. Korekta?

Dobre wyniki na Wall Street, i S&P500 bije kolejny rekord. Tym razem wzrost uzasadniony jest dobrymi danymi z gospodarki USA. Według Rezerwy Federalnej poprawia się sytuacja w budownictwie, ponadto zwiększa się popyt konsumpcyjny.

Sezonowość na parkiecie pozwala zwiększyć zyski

Jednym z podstawowych praw rządzących giełdą jest cykliczność. Nie ma chyba inwestora, który mógłby podważyć tą fundamentalną zasadę funkcjonowania rynków finansowych.