Materiał Partnera

Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę na produkcję nowoczesnego payloadu dla programu HummingSat ESA

W dniu 21 listopada b.r., Thorium Space S.A. podpisało przełomową umowę ze szwajcarską firmą SWISSto12, liderem w programie HummingSAT Europejskiej Agencji Kosmicznej. Umowa, obejmująca opracowanie i produkcję w pełni elastycznego i sterowanego cyfrowo payloadu dla platformy satelitarnej na orbitę GEO HummingSat, otwiera nowe możliwości dla polskiego sektora kosmicznego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego. Kompleksowa realizacja projektu, potrwa cztery lata i przyniesie Thorium Space co najmniej 33 mln EUR.

Stanowisko Gi Group Holding dotyczące Wezwania do sprzedaży Akcji

W dniu 12 września 2024 r., działając zgodnie z polskim prawem i zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego („KNF”) Gi Group Holding S.p.A. z siedzibą w Mediolanie, Włochy („Gi Group Holding” lub „GGH”), ogłosiła wezwanie („Wezwanie”) do sprzedaży akcji spółki Gi Group Poland S.A. z siedzibą w Warszawie, Polska („Spółka”). Zapisy na sprzedaż akcji w ramach Wezwania rozpoczęły się dnia 13 września 2024 r. i będą przyjmowane do dnia 14 października 2024 r.

Zainwestuj w przyszłość – bez podatku

Do tego, aby móc na emeryturze realizować swoje marzenia, potrzebna jest bezpieczna i stabilna sytuacja finansowa. Jedną z możliwości zadbania o przyszłość jest Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego.

Tak możesz zadbać o swoją przyszłość

Indywidualne Konto Emerytalne to prosty mechanizm działania, spore limity wpłat oraz elastyczność. A przede wszystkim zapewnia oszczędzającemu dodatkowe pieniądze na emeryturze.

Drugie życie baterii w magazynach energii

Wyeksploatowane baterie z autobusów elektrycznych zostały wykorzystane przez Tauron do budowy stacjonarnego magazynu energii. Jest to pierwszy tego typu magazyn w Polsce. Firma przekonuje, że magazyny budowane przy użyciu pakietów bateryjnych wraz z rozwojem elektromobilności w Polsce mogą stać się istotnym elementem stabilizacji lokalnych sieci elektroenergetycznych.

Przed nami zielony rok

Odnawialne źródła energii będą jednym z głównych tematów przyszłego roku. Branża liczy na inwestycyjne przyspieszenie. Na mapie Polski nie brakuje jednak firm, które systematycznie transformują się zmierzając systematycznie od węgla do energii z wiatru i słońca. Tauron przekroczył już 600 MW mocy zainstalowanej w OZE - taka ilość energii pokrywa roczne zapotrzebowanie na prąd miasta wielkości Wrocławia.

Bogdanka na dużym plusie

Grudzień i okolice Barbórki to czas, gdy wszyscy naturalnie zaczynamy patrzeć na to, co udało się nam zrealizować w minionych 11 miesiącach. O tym, jak oceniamy dotychczasowe osiągnięcia Spółki i jakie plany rysują się przed Bogdanką, odpowiada zarząd LW Bogdanka SA.

Raportowanie zrównoważonego rozwoju. Przygotowania – czas start!

Przedsiębiorstwom, które dotąd nie podlegały obowiązkowi raportowania niefinansowego, ale na mocy unijnych regulacji zostaną nim objęte w najbliższych latach, może się wydawać, że perspektywa przygotowania pierwszych raportów uwzględniających czynniki ESG jest dość odległa. Zegar jednak już tyka.

ESG – sprawdzian kondycji korporacji i odpowiedź na współczesne wyzwania w obszarze HR

Zanim kolejne zjawiska na rynku pracy podbiją media społecznościowe, warto zastanowić się, co stoi za #greatresignation czy #quietquitting i jakie wnioski może z nich wyciągnąć świadomy lider HR – wskazuje Artur Miernik, partner EY Polska, lider Praktyki Workforce Advisory w ramach People Advisory Services.

Jak uwolnić się od indeksu wiecznej bessy?

Amerykański indeks S&P500 zyskał w 2019 r. ponad 30% i zakończył rok na historycznych szczytach. W pierwszych trzech tygodniach bieżącego roku szczyty te były pokonywane niemal codziennie. Podobnie wyglądała sytuacja na niemieckim indeksie DAX. W tym samym czasie WIG20 stracił 5,5%, a w ciągu pierwszych trzech tygodnia stycznia zwiększył tę stratę o kolejne 3%. Nie można się więc dziwić, że zniecierpliwieni takim marazmem polscy inwestorzy coraz częściej nazywają WIG20 „indeksem wiecznej bessy” i szukają alternatyw w postaci zaangażowania w akcje notowane na rynkach zagranicznych. Jednym z łatwiejszych sposobów na uzyskanie do nich dostępu są kontrakty CFD. Czym różnią się od zaangażowania bezpośrednio w akcje i jak korzystać z ich zalet?