Wyborcza wygrana Donalda Trumpa zapewniła 10 miliarderom dodatkowe 63,5 mld dolarów na skutek wzrostu cen akcji spółek amerykańskich — poinformowała agencja Bloomberga w swoim codziennym rankingu 500 najbogatszych ludzi na świecie Bloomberg Bilionnaires.
W rywalizacji dotyczącej kapitalizacji rynkowej Apple straciło swój prymat, choć w ubiegłym roku udało się koncernowi z Cuppertino zdetronizować Samsunga na rynku sprzedaży smartfonów. Wśród najwięcej wartych firm świata zyskują spółki technologiczne.
Prezesi niemieckich firm są w gorszych nastrojach, a konsumenci liczą na poprawę z początkiem nowego roku. We Francji szefowie mają fatalne humory, Bank Francji gorzej ocenia perspektywy, ale wyklucza recesję w 2024 r. Bank Anglii potwierdza recesję. We Włoszech firmy i konsumenci są w znacznie lepszych humorach.
Skromna poprawa nastrojów inwestorów w Niemczech w czerwcu zwiększyła nadzieje, że obecna recesja może być łagodna. Ale ekonomiści szybko zwrócili uwagę, że nie widać jeszcze zdecydowanej zmiany.
Światową gospodarkę czeka ciężki 2023 rok, bo główne siły napędowe jej wzrostu - USA, Europa i Chiny - mają do czynienia ze słabą aktywnością - uważa dyrektor generalna MFW, Kristalina Georgiewa.
Agencja ratingowa Moody's obniżyła ze stabilnych do negatywnych perspektywy Wielkiej Brytanii z powodu trwającego zamętu politycznego, możliwego mniejszego wzrostu gospodarczego i wysokiej inflacji. Utrzymała natomiast ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie Aa3.
19 mln i 100 dolarów zapłacił bardzo bogaty szczęśliwiec za zjedzenie obiadu ze światowym guru inwestorów Warrenem Buffettem wraz ze swymi gośćmi. Pieniądze trafią na konto dobroczynnej organizacji Glide z San Francisco.
Emisje obligacji zrównoważonego rozwoju zmalały na świecie w I kwartale bardziej od ich całego rynku z powodu rozchwiania rynku rosyjską agresją i zaostrzeniem polityki pieniężnej.
Po 6 tygodniach od rosyjskiej agresji na Ukrainę rubel niespodziewanie wzmocnił się, ale jego kurs w codziennych transakcjach bardzo różni się od kursu oficjalnego.
Bank centralny Rosji podwyższył z 2 mld do 3,5 mld euro dzienny limit operacji wymiany dewiz i zwiększył płynne środki najważniejszym bankom komercyjnym objętym sankcjami.