Dla śledzących raporty
Inwestorzy zaczną otrzymywać informacje związane ze stosowaniem unijnej taksonomii. W jaki sposób spółki będą informować i jak odniosą się do nowych ryzyk?
Oczekiwania i rzeczywistość, a w tle wynagrodzenia
Określenie „expectation gap" pojawia się na nowo w pracach różnych grup eksperckich w kontekście poszerzenia zakresu badania sprawozdań finansowych, a także wprowadzenia podejścia zorientowanego na przyszłość, a nie na historyczne wyniki.
Audyt w dobie ESEF
Zgodnie z dyrektywą 2004/109/WE w sprawie harmonizacji wymogów dotyczących przejrzystości informacji o emitentach, których papiery wartościowe dopuszczone są do obrotu na rynku regulowanym, ze skutkiem od 1 stycznia 2020 raporty roczne tych emitentów powinny zostać przygotowywane w jednolitym formacie sprawozdawczym.
Jak wynagradzać komitety audytu
Zgodnie z ustawą o ofercie wprowadzenie zmiennych składników wynagrodzeń wymaga określenia kryteriów finansowych i niefinansowych oraz metod ich pomiaru.
Dlaczego straszenie emitentów nie jest uzasadnione
3 lipca zaczyna obowiązywać unijne rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku, zwane rozporządzeniem MAR. Czy przepisy te wprowadzają zasadnicze zmiany w stosunku do rozwiązań przyjętych w rozwiązaniach krajowych? Jakich korzyści lub obciążeń może oczekiwać emitent?