Quo vadis, CD Projekcie?
Wydaje się, że „Cyberpunk 2077" jest po prostu średniej jakości produktem, a kolejne wydawane poprawki nie zmieniają tej sytuacji. Trudno liczyć, by zaczął się nagle sprzedawać w takiej liczbie egzemplarzy, jak zakładano. Czy zatem wycena CD Projektu na poziomie 18 mld zł wciąż jest uzasadniona?
CD Projekt Red - co dalej?
W zasadzie chyba wszyscy inwestorzy zastanawiają się nad tym pytaniem. Spółka przeceniła się od szczytu o prawie 60%. Wydany został duży patch, zapewne Cyberpunk wróci do sklepu Sony, a na jesieni powinien pojawić się upgrade na nowe konsole. Więc może warto kupić akcje Spółki, korzystając z obecnej fali wyprzedaży? Moim zdaniem wiąże się to wciąż z potencjalnym ryzykiem.
Czeka nas rok wzrostów i wahań
Miniony rok upłynął pod znakiem koronawirusa. W rezultacie byliśmy świadkami olbrzymiej zmienności na wszystkich rynkach i - o dziwo – powrotu na parkiety inwestorów indywidualnych. W lutym i marcu, gdy nikt nie wiedział jaki wpływ na zdrowie i gospodarkę światową będzie miał COVID-19, indeksy spadły o 30-40%, a klienci wypłacili rekordowe kwoty z funduszy akcyjnych i obligacyjnych.
Czy warto stawiać na "MiSie"?
Indeks sWIG80 wzrósł od początku roku o prawie 13% wobec spadku indeksu WIG20 o ponad 23% w tym samym okresie czyli od 1 stycznia do 6 października. Mieliśmy więc do czynienia z relatywnie ogromną siłą małych i średnich spółek w porównaniu z podmiotami o największej kapitalizacji rynkowej. Powstaje oczywiste pytanie: czy małe i średnie spółki nie są za drogie?
Czy KGHM powinien stosować hedging?
W PARKIECIE ukazał się niedawno artykuł "Fakty i mity o hedgingu w KGHM" autorstwa Tomasz Szeląga. Bardzo mnie zainteresował - tak, że zdecydowałem się napisać niniejszą polemikę. Wydaje mi się, że stosowanie zabezpieczeń w tym przypadku nie kreuje wartości dla firmy, ale po kolei.