100 proc. ochrony kapitału, a zysk może będzie

Oprocentowanie tradycyjnych depozytów jest coraz mniej atrakcyjne. Konta oszczędnościowe zachęcają, ale tylko w promocji. Może czas na produkty strukturyzo...

Lokaty: Depozyty dziewięciomiesięczne przynoszą realną stratę

Trzy i sześć miesięcy – to ulubione bankowe lokaty. Mają najwyższe oprocentowanie (trzy razy po 4 proc.) i najniższe limity – w najlepszym razie 20 tys. zł.

Trudności dla bezpieczeństwa

Od 14 września wchodzą w życie postanowienia związane z tzw. silnym uwierzytelnieniem. Będzie wykorzystywane przy płatnościach w terminalach, w internecie...

Najlepiej oprocentowane są lokaty w dolarach

Oszczędzanie w złotych staje się coraz bardziej nieopłacalne. Jedną z alternatyw są dla Polaków waluty, choć i tu oferta nie jest zbyt atrakcyjna.

Banki: W centralach przybywa pracowników mających unowocześniać ofertę

Spośród 28 analizowanych przez Europejską Federację Banków państw naszego kontynentu tylko w sześciu liczba pracowników sektora bankowego przekracza 100 tys.

Depozyty: Prawie 5 bilionów euro na niemieckich rachunkach bankowych

Pod względem wartości zgromadzonych depozytów w Europie dominują Niemcy, w portfelach, których znajduje się już ponad 4 857 mld euro – niespełna o 100 mld...

200 tys. terminali Polski Bezgotówkowej

Już ponad 200 tys. terminali płatniczych funkcjonuje w Polsce w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. To jedna piąta istniejących wszystkich takich urządzeń...

Zostawianie pieniędzy w banku oznacza na ogół realną stratę

Banki obniżają oprocentowanie lokat terminowych. Wygląda na to, że to samo będą robić z kontami oszczędnościowymi. I że oszczędzający o tym wiedzą.

Lokaty: Trzymiesięczna oferta coraz słabsza, ale są perełki

Lokaty trzymiesięczne były przez długi czas oczkiem w głowie banków.

Płatności: Klienci coraz częściej wybierają BLIK-a

BLIK staje się coraz chętniej wybieranym narzędziem płatności. W II kwartale użytkownicy zrealizowali dzięki niemu prawie 50 mln transakcji. Według deklara...

Badanie: Długi trzeba spłacać, ale dochody można ukrywać

94 proc. Polaków uważa, że oddawanie zaciągniętych długów jest obowiązkiem moralnym i ta zasada powinna być obowiązującą normą społeczną.

Ile banki pożyczą na mieszkanie?

Rosnące dochody Polaków napędzają ich zdolność kredytową. Banki jednak straszą, że coraz trudniej będzie uzyskać wysoki kredyt mieszkaniowy.

Kolejny rekordowy rok hipotek

Drugi kwartał pod względem sprzedaży kredytów mieszkaniowych był najlepszy od 2008 r. Prognoza sprzedaży na cały rok może zostać podniesiona.

Teraz to już prawdziwa katastrofa dla oszczędzających

Po uwzględnieniu podatku i inflacji na poziomie 2,9 proc. dopiero oprocentowanie wyższe niż 3,58 proc. przyniesie deponentowi zysk w ujęciu realnym.

Bankowość mobilna. Lokaty ze smartfona coraz mniej atrakcyjne

Niedawno krytykowaliśmy lokaty mobilne za niewielkie wartości maksymalne.