MOL Group: Węgrzy mniej zarobili

Końcówka ubiegłego roku nie była zbyt udana dla MOL Group. W IV kwartale podstawowy dla koncernu wskaźnik, czyli oczyszczony zysk CCS EBITDA, wyniósł 598 mln USD, co w ujęciu rok do roku oznaczało spadek o 13 proc.

Publikacja: 22.02.2020 05:05

MOL Group: Węgrzy mniej zarobili

Foto: Bloomberg

Istotne zniżki wyników firma zanotowała w dwóch najważniejszych dla niej działach. W przypadku wydobyciu ropy i gazu był to efekt stosunkowo niskich cen obu surowców. Zysków nie udało się poprawić mimo większego wydobycia.

Celem koncernu na ten rok jest zakończenie przejęcia udziałów w dużym złożu ropy w Azerbejdżanie. Po sfinalizowaniu zakupu wydobycie w grupie ma wzrosnąć o 20 tys. baryłek dziennie. Dla porównania: w ubiegłym roku wydobywano jej średnio 47,8 tys. baryłek, głównie w Wielkiej Brytanii, Chorwacji i na Węgrzech.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Surowce i paliwa
Orlen ruszył z wiosenną promocją na stacjach paliw
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Surowce i paliwa
Firmy szykują się na różne scenariusze
Surowce i paliwa
Mała rewolucja w Bogdance. Kopalnia otwiera się na przemysł i energetykę
Surowce i paliwa
Unimot wypłaci większą dywidendę niż przed rokiem. Jest zgoda rady nadzorczej
Surowce i paliwa
Miażdżący raport NIK o fuzji Orlenu z Lotosem. "Utrata bezpieczeństwa energetycznego"
Surowce i paliwa
Duży spadek zysku netto Orlenu. Powodem miliardowe odpisy