Sojusz spółek przeciwwagą dla współpracy Polic i Puław

Aktualizacja: 27.02.2017 15:59 Publikacja: 08.05.2008 00:25

Dziś Zakłady Chemiczne Police i Zakłady Azotowe Puławy mają podpisać list intencyjny dotyczący strategicznego partnerstwa. To prawdopodobnie nieostatni alians w tej branży.

Wiceminister skarbu państwa Krzysztof Żuk uważa, że na podobnej zasadzie mogłyby poszukać możliwości współpracy Zakłady Azotowe Tarnów i Kędzierzyn. Jak dowiedział się "Parkiet", jeszcze w tym tygodniu zarządy obu spółek mają się spotkać, aby omówić szczegóły strategicznego aliansu.

Krzysztof Jałosiński, prezes zakładów z Kędzierzyna, powiedział nam, że jest zwolennikiem nawet głębszych powiązań między obu zakładami. Przyszła współpraca mogłaby obejmować m.in. działalność handlową, logistykę, zakupy surowców oraz wymianę półproduktów.

Zarówno zakłady z Tarnowa, jak i z Kędzierzyna mają trafić na giełdę. Pierwsza firma chce zadebiutować w czerwcu, a druga w końcu tego roku.

10

- nawet o tyle procent mniej mogą zapłacić za niektóre surowce Police i Puławy. Czy na taki efekt aliansu mogą liczyć Tarnów i Kędzierzyn?

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego