WIG20 schodzi coraz bliżej 2400 pkt.

WIG20 po raz kolejny skończył sesję na minusie. W piątek rodzimy indeks był jednym z nielicznych w Europie, które dotknęła przecena.

Aktualizacja: 22.10.2021 17:27 Publikacja: 22.10.2021 17:25

WIG20 schodzi coraz bliżej 2400 pkt.

Foto: Bloomberg

Już od początku sesji podaż dominowała. Indeks blue chips otworzył się 0,5 proc. pod kreską, jednak kolejne godziny dawały nadzieję. Kupujący powoli przejmowali kontrolę i przez pewien czas WIG20 świecił na zielono. Jednak po rozpoczęciu handlu na Wall Street niedźwiedzie ruszyły do ataku i ostatecznie WIG20 zamknął się z wynikiem 2417 pkt, co oznacza spadek o 0,4 proc. Jest to już czwarta spadkowa sesja z rzędu.

Najmocniej staniały akcje Cyfrowego Polsatu, o 2,5 proc. Po około 2 proc. spadły notowania PGNiG oraz Tauronu.

Na celowniku kupujących znalazły się spółki, które w ostatnim czasie doznały wyraźnej przeceny. Mercator, który dzień wcześniej staniał o blisko 7 proc., w piątek zdrożał o 5,6 proc. Z kolei notowania CD Projektu oraz Allegro wzrosły po około 1,8 proc.

Bykom udało się zwyciężyć w przypadku średnich spółek, jednak wynik jest skromny. mWIG40 wzrósł o 0,1 proc., choć na początku sesji zbliżył się do rekordowego poziomu. Na szczycie tabeli znalazł się Mabion, a swoją cegiełkę dołożył także sektor bankowy, na czele z Millennium. Najgorzej wypadł Asbis, który dzień wcześniej podał szacunkowe przychody za wrzesień. W czwartek akcje Asbisu staniały o ponad 7 proc., a w piątek o kolejne 9 proc.

Na europejskich parkietach w piątek dominowali kupujący. Francuski CAC 40 rósł pod koniec handlu o ponad 1 proc., a niemiecki DAX zyskiwał 0,8 proc. Po godzinie od rozpoczęcia sesji na Wall Street S&P 500 znajdował się na poziomie 4450 pkt., czyli podobnym na jakim zamknął się w czwartek.

Na rynku kryptowalut po ustanowieniu przez bitcoina szczytu w środę znów doszło do wyprzedaży. W czwartek najpopularniejszy token staniał o ponad 5 proc., a pod koniec piątkowej sesji w Warszawie tracił 1,8 proc., do 61,4 tys. USD.

Giełda
Schłodzenie nastrojów na GPW
Giełda
Piąta sesja z rzędu na plusie. WIG zmierza ku 100 tys. pkt
Giełda
Podaż kontruje na GPW
Giełda
Słabość Big Techów spycha amerykańskie indeksy
Giełda
Krajowe indeksy pędzą ku nowym szczytom hossy. WIG coraz bliżej 100 tys. pkt
Giełda
100 000 pkt na horyzoncie. Czy WIG pójdzie dalej?