Reklama

Azoty inwestują w nową instalację

Chodzi o instalację stężonego roztworu azotanu amonu w Tarnowie. Termin oddania jej do użytku to IV kwartał 2025 r. Wartości projektu nie podano.

Publikacja: 21.08.2023 21:00

Tomasz Hinc, prezes Azotów. Fot. mat. prasowe

Tomasz Hinc, prezes Azotów. Fot. mat. prasowe

Foto: Exclusive

Niemiecka firma thyssenkrupp Uhde wykona dokumentację licencyjną oraz dostarczy do Azotów kluczowe urządzenia do nowo budowanej instalacji stężonego roztworu azotanu amonu. Chodzi o tzw. instalację neutralizacji, która powstanie w Tarnowie. Koncern przekonuje, że realizacja tego projektu przyczyni się do poprawy efektywności produkcji nawozów dzięki znacznemu obniżeniu jej energochłonności. Planowana jest redukcja zużycia energii o przeszło 250 tys. GJ rocznie.

Nowa instalacja zastąpi istniejącą, wyeksploatowaną i energochłonną. Jej zdolności produkcyjne planowane są na poziomie 1,5 tys. ton dziennie stężonego roztworu azotanu amonu. Pozwoli również na zmniejszenie zużycia surowców, co wpłynie na obniżenie kosztów pracy. Ponadto dzięki niej spółka zmniejszy oddziaływanie produkcji nawozów na środowisko i zredukuje ilość powstających ścieków.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Chemia
Trzęsienie ziemi w Grupie Azoty. Prezes pożegnał się ze stanowiskiem
Chemia
Już w piątek Azoty zdecydują o emisjach akcji
Chemia
W Puławach narasta konflikt między zarządem a załogą
Chemia
Azoty nie chcą ograniczenia ceł na nawozy i CBAM
Chemia
Żądanie spłaty pożyczki przez Orlen bez wpływu na sprzedaż GA Polyolefins
Chemia
Kolejne węglowe problemy w Grupie Azoty
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama