Comarch: Jednocyfrowa dynamika

Rynek spokojnie zareagował na wyniki Comarchu za III kwartał. – Okazały się zgodne z oczekiwaniami – ocenia Konrad Księżopolski, dyrektor działu analiz Haitong Banku. Wtóruje mu Dominik Niszcz, ekspert z Trigon DM.

Publikacja: 19.11.2021 05:05

Comarch: Jednocyfrowa dynamika

Foto: materiały prasowe

– W IV kwartale oczekujemy dobrych wyników, natomiast wzrost wynagrodzeń w najbliższych kilku kwartałach może przejściowo obniżać marże – mówi Niszcz. W zeszłym kwartale fundusz płac w grupie wzrósł o prawie 7 proc. Podobnej dynamiki, a być może nawet wyżej (8–9 proc.), należy się spodziewać w 2022 r.

– Koszty osobowe to główny składnik kosztów operacyjnych Comarchu. Warunkiem dalszego wzrostu wyników jest, aby dynamika backlogu przewyższała dynamikę wzrostu funduszu płac i aby spółka sprzedawała coraz bardziej marżowe produkty i usługi, co od kilku lat jej się udaje – podsumowuje Księżopolski.

Tylko 119 zł za pół roku czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Technologie
Wzrost o 200 proc. w cztery dni. Niesamowita historia PCF Group
Technologie
cyber_Folks zapowiada rekordową dywidendę i dalsze przejęcia
Technologie
Orange Polska pokazał plan na lata 2025-2028. Opłaty za pakiety w górę o 12-15 proc.
Technologie
Giełdowi dystrybutorzy IT mają szansę na udany rok
Technologie
Vercom mierzy coraz wyżej
Technologie
Vercom przekroczył cele. Nowe są ambitne