Na krajowym rynku długu obroty były znikome, a krzywa rentowności pozostała w miejscu. Podobny powinien być obraz dzisiejszej sesji na rynku polskich obligacji. Większej aktywności i zmienności można się spodziewać po Nowym Roku.

Na rynku złotego działo się więcej niż na rynku skarbowych papierów wartościowych. Nasza waluta systematycznie umacniała się w trakcie wczorajszej sesji zarówno wobec euro, jak i dolara. Aprecjacja złotego wobec głównych walut to efekt zwiększonej obecności BGK na rynku. Na początku tego tygodnia podaż walut z tego źródła zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim tygodniem (co znalazło odzwierciedlenie w osłabieniu złotego), ale wczoraj BGK zaczął ponownie intensywniej oferować euro. Kursy EUR/PLN i USD/PLN obniżyły się wczoraj w podobnym stopniu, ponieważ niewiele działo się na parze EUR/USD. Brak publikacji istotnych danych makro na świecie, a także nowych informacji na temat problemów zadłużeniowych strefy euro sprzyjał stabilizacji notowań euro do dolara.

Dzisiejsza sesja na rynkach walutowych może być ciekawsza niż wczorajsza ze względu na ważne dane publikowane w Chinach (PMI) oraz w USA (tygodniowe statystyki z rynku pracy i na temat wstępnych umów sprzedaży domów). Ewentualne niespodzianki mogą przy małej płynności dość istotnie wpłynąć na kursy.

[link=http://www.parkiet.com/temat/36.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/79.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=6&sid=d11ee4d5cde6d5d9d08e767600a6d338][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/waluty_forum.jpg][/link]