Reklama

Indyjski Uber jedzie na giełdę

Startup nazywany indyjskim Uberem zamierza zadebiutować na giełdzie w Bombaju. Plan zakłada pozyskanie z IPO około 1 mld USD, dzięki czemu kapitalizacja może sięgnąć około 8 mld USD.

Publikacja: 31.08.2021 05:05

Indyjski Uber jedzie na giełdę

Foto: Bloomberg

Ola, indyjska firma, która jest właścicielem aplikacji m.in. do zamawiania płatnych przejazdów, zatrudniła Citigroup, Morgan Stanley i Kotak Mahindra Bank do pomocy przy pierwszej ofercie publicznej akcji – dowiedział się Bloomberg. Obecnie Ola współpracuje z około 1,5 mln kierowców w 250 miastach w Indiach, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Wniosek o IPO, z którego spółka chce pozyskać około 1 mld USD, może zostać złożony w październiku. Startup, wspierany m.in. przez japońskiego giganta SoftBank, może osiągnąć wycenę 8 mld USD. Szczegóły oferty publicznej Oli, w tym wielkość i harmonogram, mogą się jeszcze zmienić.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Gospodarka światowa
Brytyjski PKB wzrósł o 1,3 proc. w 2025 roku
Gospodarka światowa
Sezon wyników firm jak na razie dobry, ale inwestorzy są dalecy od euforii
Gospodarka światowa
Amerykański rynek pracy pozytywnie zaskoczył
Gospodarka światowa
Rekord w Tokio po zwycięstwie wyborczym Takaichi
Gospodarka światowa
Modi stał się znów wielkim rozgrywającym
Gospodarka światowa
Gdy zachodni przywódcy lepiej postrzegają Pekin...
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama