Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.07.2017 14:00 Publikacja: 10.07.2017 14:00
Foto: Fotolia
Na warszawskim rynku akcji czuć już wakacyjną atmosferę. Indeksy wykazują relatywnie mniejszą zmienność, a wielkości obrotów znów daleko do granicy 1 mld zł. Miniony tydzień miał trochę „rozbujać" nasz parkiet, bowiem publikowane były ważne dane makroekonomiczne. Niezdecydowanie amerykańskich władz monetarnych widoczne w protokole z posiedzenia FOMC oraz protokół z posiedzenia EBC potwierdzający gotowość tej instytucji do zaostrzenia retoryki nie zrobiły jednak na inwestorach większego wrażenia. Nie zrobiły go również piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy (wyższa od prognoz stopa bezrobocia, ale więcej nowych miejsc pracy). Efekt jest taki, że WIG20 kontynuował w pierwszym tygodniu lipca trend boczny, a mWIG40 i sWIG80 ugięły się pod własnym ciężarem. Co zapowiada analiza techniczna?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przedostatni tydzień kwietnia przyniósł historyczny moment na warszawskiej giełdzie. Otóż tytułowy pułap został po raz pierwszy pokonany przez WIG. Rekordy biły też mWIG40 i sWIG80.
Przedświąteczny tydzień na GPW przyniósł kontynuację zwyżek. Główne indeksy odrabiały straty i były mniej wrażliwe na informacyjny chaos z Białego Domu. Najlepiej radził sobie indeks małych spółek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas