Potrzebna ulga przy kupnie lokali na wynajem

Rządowe programy są na nic. Budową rynku najmu mogą zająć się inwestorzy indywidualni, potrzebują tylko zachęty i stabilizacji – przekonuje szef Mzuri.

Publikacja: 01.11.2023 21:00

Sławek Muturi, założyciel Mzuri.

Sławek Muturi, założyciel Mzuri.

Foto: Fot. mat. prasowe

Zmiana ekipy u steru państwa to dobry moment na podsumowanie i korektę m.in. polityki obejmującej szeroko pojęte nieruchomości. Branża zgłasza już swoje propozycje i postulaty, choć jeszcze nie wiadomo, kto w bardzo szerokiej koalicji będzie odpowiadał za te kwestie.

Zdaniem Sławka Muturi, założyciela Grupy Mzuri, wszelkiej maści programy mieszkaniowe wprowadzane w ostatnich latach miały charakter doraźny, a nie strategiczny. Mzuri specjalizuje się w zarządzaniu lokalami na wynajem w imieniu właścicieli – w tej chwili zasób to około 7 tys. mieszkań.

Tylko 119 zł za pół roku czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Cavatina Holding rusza ze sprzedażą kolejnych mieszkań
Budownictwo
Dekpol ze stabilnymi zyskami mimo niższych przychodów
Budownictwo
ZUE powoli odbudowuje portfel
Budownictwo
Dom Development gotowy bić kolejne rekordy. Będzie też łowić okazje
Budownictwo
Cavatina Holding zdecydował o przedterminowym zakończeniu programu emisji obligacji
Budownictwo
Dom Development po konferencji: co obiecał nowy zarząd dewelopera?
Budownictwo
Po rekordowym 2024 r. Dom Development zakłada jeszcze lepsze wyniki