Różacki znowu prezesem Rafako

Sąd w Gliwicach uchylił decyzję rady nadzorczej producenta kotłów o zmianach w zarządzie spółki

Aktualizacja: 14.02.2017 15:32 Publikacja: 16.11.2012 11:51

Wiesław Różacki nadal w PBG

Wiesław Różacki nadal w PBG

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz Rafał Guz

Sąd Okręgowy w Gliwicach zabezpieczył roszczenie odwołanych z zarządu Rafako Wiesława Różackiego, Dariusza Karwackiego i Bożeny Kawałko. Sąd postanowił zawiesić wykonanie uchwał rady nadzorczej spółki w sprawie ich odwołania oraz powołania nowych członków zarządu spółki do dnia odbycia posiedzenia rady wybranej w trakcie zaplanowanego na 26 listopada nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, ale nie dłużej niż do końca roku. Zakazał też członkom nadzoru Rafako dokonywania jakichkolwiek zmian w zarządzie firmy do czasu zamknięcia obrad NWZA. Decyzja sądu oznacza, że odwołani pod koniec października członkowie zarządu wracają do jego składu.

Różacki został nieoczekiwanie odwołany ze stanowiska prezesa Rafako pod koniec października. Jednocześnie pożegnał się ze stanowiskiem prezesa PBG.

Zastaw na Rafako zostanie zniesiony

Zarejestrowana na Cyprze spółka Adaptorinvest zgodziła się na zniesienie zastawu na 50 proc. plus jednej akcji producenta kotłów

W zamian jako zabezpieczenie umowy na świadczenie usług doradczych otrzyma weksel własny wystawiony przez Jerzego Wiśniewskiego, największego akcjonariusza PBG, które jest właścicielem Rafako. Adaptorinvest zwrócił się ponadto o zaproponowanie dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci poręczenia. O tym, że Wiśniewski zaproponował wystawienie weksla "Parkiet" napisał jako pierwszy przed kilkoma dniami.

- Zwolnienie zastawu oznacza realizację oczekiwań naszych akcjonariuszy i wierzycieli. Koncentrujemy się teraz na działaniach zmierzających do zawarcia układu na optymalnych warunkach, równolegle pracując nad wykorzystaniem potencjału spółek z grupy PBG poprzez zapewnienie efektu synergii. Aktualny pozostaje też scenariusz pozyskania inwestora strategicznego dla spółki – powiedział cytowany w komunikacie pasowym Paweł Mortas, prezes PBG.

Budownictwo
GTC bez uwag audytora i z pomysłem na PRS w Niemczech
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
Przejęcie na rynku deweloperskim. Develia kupuje Bouygues Immobilier Polska
Budownictwo
Czy jest już fundament pod odbicie sprzedaży mieszkań?
Budownictwo
Polimex Mostostal mocniej pod kreską przez kontrakty energetyczne
Budownictwo
Rynek mieszkaniowy w przededniu obniżek stóp. Najpierw skończą się duże rabaty
Budownictwo
Mirbud też jest dopuszczony do drogowego tortu CPK