Czy PZU pozbędzie się jednego banku ze swojego portfela? MAP naciska

Zarząd Grupy PZU musi sobie odpowiedzieć na pytanie: co zrobić z Pekao i Aliorem – zauważa minister aktywów państwowych. Zdaniem analityków możliwe są trzy scenariusze – nic nie robić, sprzedać co najmniej jeden bank albo połączyć je w jeden większy podmiot.

Publikacja: 04.09.2024 06:00

Minister aktywów państwowych Jakub Jaworowski oczekuje, że prezes PZU Artur Olech przedstawi w nowej

Minister aktywów państwowych Jakub Jaworowski oczekuje, że prezes PZU Artur Olech przedstawi w nowej strategii wizję, co zrobić z Pekao i Aliorem.

Foto: Fot. PAP/Andrzej Jackowski

Posiadanie w grupie dwóch banków jest problematyczne dla PZU i powoduje wiele wyzwań – ocenił Jakub Jaworowski, minister aktywów państwowych w wywiadzie m.in. dla PAP Biznes. Jak wskazał, te problemy mają wynikać z trudności z wyceną PZU przez inwestorów, z tego, że na świecie nie ma takich grup ubezpieczeniowych, które posiadałyby aż dwa banki, oraz z tego, że Pekao i Alior ze sobą konkurują.

Pozostało jeszcze 92% artykułu
Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Banki
S&P, Moody’s i Fitch podwyższyły swoje oceny mBanku
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Banki
Ponad 13 mld zł straty miał NBP w 2024 r. Kolejny rok bez wpłaty do budżetu
Banki
Pierwsze kredyty z nowym wskaźnikiem dopiero w I połowie 2026 r.
Banki
Czy Pekao skorzysta na udziale w holdingu PZU?
Banki
Banki nie walczą o oszczędności Polaków
Banki
Pekao przedstawia nową strategię. Stawia na młodych i AI