Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.04.2025 06:28 Publikacja: 02.11.2023 21:00
Anna Streżyńska obecnie szefuje MC2 Innovations.
Foto: Robert Gardzinski
Od października tego roku Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, a wcześniej wieloletnia prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, oprócz prowadzenia spółki MC2Innovations ma również inne zajęcie. Została zaproszona do udziału w pracach rady IQM Quantum Computers. Zasiada w niej m.in. obok Viviane Reding, byłej komisarz unijnej ds. społeczeństwa cyfrowego.
IQM QC to fińska firma koncentrująca się na budowie komputerów kwantowych. W 2022 r. w ramach jednej rundy zebrała 128 mln euro, co według Sifted.eu, branżowego serwisu informacyjnego wspieranego przez „Financial Timesa”, sprawiło, że została kwantowym start-upem z najlepszym finansowaniem sięgającym łącznie 200 mln euro.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze od zeszłorocznych. - Wierzymy, że ten rok będzie dla spółki niesamowity - powiedział prezes Przemysław Marszał. Jak zmiany w strategii oceniają analitycy?
Na rynku jest nowa maksymalna wycena akcji telekomunikacyjno-medialnej grupy . Analityk przeszacował jej zyski z powodu gołębiego nastawienia Rady Polityki Pieniężnej.
Zysk operacyjny i netto Orange Polska w pierwszym kwartale 2025 r. były niższe niż spodziewali się analitycy ankietowani przez „Parkiet”. Zarząd podtrzymał prognozy na cały rok. Jest bliski sprzedaży energetycznej spółki.
Udowodniliśmy, że potrafimy rosnąć samodzielnie. Nasze plany pokazują, że ten wzrost wcale nie musi zmaleć. Jeżeli ktokolwiek byłby nami zainteresowany, musi pokazać to albo w wycenie, albo w perspektywach wzrostu – mówi Robert Tomaszewski, prezes Compu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas